Ryzlink rýnský, Terroir Purmice, Výběr z hroznů, 2022, Vinařství Volařík, 0.75 l

Ryzlink rýnský, Terroir Purmice, Výběr z hroznů, 2022, Vinařství Volařík, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 18255
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Terroir
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2022
CNM 24
Šarže 2235
Uzávěr Korkový uzávěr
350 Kč 289 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 12 ks
Přepravní společností:pozítří
Podrobnosti

Podle historických pramenů jedna z nejlepších a nejstarších tratí na Pálavě dává Ryzlinku rýnskému noblesní mineralitu s excelentní dominancí kompotované meruňky. Mohutné víno nejen díky několikaměsíční batonáži.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korkový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 5 let. Vína bylo vyrobeno pouze 3 700 lahví.

Obec: Perná
Trať: Purmice
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny7,9 g/l
Zbytkový cukr2,9 g/l
Bezcukernatý extrakt25 g/l
Vinařství Volařík

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení