Ryzlink vlašský, Terroir Kotelná, Pozdní sběr, 2022, Vinařství Volařík, 0.75 l

Ryzlink vlašský, Terroir Kotelná, Pozdní sběr, 2022, Vinařství Volařík, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 18257
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2022
CNM 21,2
Šarže 2239
Uzávěr Korkový uzávěr
350 Kč 289 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 8 ks
Přepravní společností:pozítří
Podrobnosti

Ikonická pálavská trať, která díky vápencovému podloží a své poloze tvoří víno velmi extraktivní, mohutné  a minerální. Herbální vůně přechází do lehce ovocité chutě s dlouhou perzistencí.

 

Doporučená teplota podávání: 12 - 14 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korkový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 5 let. Vína bylo vyrobeno pouze 6 100 lahví.

Obec: Perná
Trať: Kotelná
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny5,8 g/l
Zbytkový cukr0,9 g/l
Bezcukernatý extrakt23,9 g/l
Vinařství Volařík

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení