Veltlínské zelené, VOC, 2022, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Nové
Veltlínské zelené, VOC, 2022, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 18423
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie VOC
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2022
CNM 21
Šarže 9622
Uzávěr Šroubový uzávěr
200 Kč 165 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 6 ks
Přepravní společností:pozítří
Podrobnosti

Svěží víno s lákavou stříbřitě zelenkavou barvou, v jehož aroma najdete typickou kořenitost veltlínu, nádech mandlí, stopu zeleného pepře a lipového květu. Také chuť je charakteristická pro znojemské veltlíny – kořenitá a minerální, s delikátními tóny podzimních jablek a meruněk, s jemnou mandlovou dochutí.

Ocenění:

  • Král vín ČR 2023 - zlatá medaile
  • Národní soutěž vín 2023 - zlatá medail

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 8 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 4.11.2022. Víno je vhodné k archivaci po dobu 3-5 let.

Obec: Hrádek
Trať: Vinohrady ke Křídlůvkám
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr4,9 g/l
Bezcukernatý extrakt24,5 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení