Doprava vín až domů přes DPD nově již od 99 Kč!

Gran Malbec, IV Generación, Single Block, 2019, Valentin Bianchi, 0.75 l

Nové
Náš tip
Gran Malbec, IV Generación, Single Block, 2019, Valentin Bianchi, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 18455
Země Argentina
Oblast Mendoza
Výrobce Valentin Bianchi
Odruda Malbec
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Uzávěr Korkový uzávěr
890 Kč 736 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 21 ks
Přepravní společností:zítra
Podrobnosti

Již čtvrtá generace hrdě nese rodinné dědictví a zaměřuje pozornost na prezentaci kompromisu mezi budoucností a oceňovanou enologickou moudrostí, inovací a enviromentální péčí.

Toto víno identifikují dva znaky, výraz čerstvého vyzrálého ovoce a příjemná kyselost. Specifické teplotní podmínky dávají Malbecu unikátní výraz a výjimečnou vůni. V ústech způsobuje Malbec sladkou senzaci. Jeho komplexnost a struktura dávají typickou lahodnost, hedvábnou chuť a elegantní taniny.

V Single block vinohradu Los Chacayes v údolí ICO, se tvoří intenzivní taniny. Vinohrad leží ve výšce 1300 metrů nad mořem. V době zrání se střídají horké dny a studené noci.

Doporučujeme podávat k steaku z vyzrálého argentinského masa nebo plísňovým sýrům.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek  zalit vínem. Víno má skvělý potenciál k dlouhé archivaci po dobu 8 - 10 let.

Alkohol15,0 % obj
Valentin Bianchi

V roce 1910 přijíždí italský rodák Don Valentin Bianchi do Argentiny a o 18 let později si pořizuje malé vinařství s vlastní vinicí. Vinařství, jež bylo nejprve známo jako El Chiche, produkovalo kvalitní červená vína, o kterých se říkalo, že se podobají velkým vínům z Medocu. Začíná se tak historie vinařství Valentin Bianchi , které dnes řídí třetí generace a které se i přes italské kořeny dokázalo prosadit v Argentině a následně i ve světě. Vinařství leží v oblasti San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí, kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km2 a je vzdáleno 240 km od hlavního města Mendozy. V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců. Úpatí And, zcela uzavřené civilizaci, vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín. Tři vinice, které vinařství Valentino Bianchi vlastní, zabírají plochu 290 ha. Jsou to Asti, Las Paredes a Dona Elsa. Vinice jsou na aluviálním podloží, které obsahuje minerální půdy a jsou plné podnoží dovozených z Valentinovy rodné Itálie a stejně tak z Kalifornie a Francie. Nejvyšší kvalita hroznů odpovídá použití nejlepších technologií k výrobě vína, která získávají ocenění nejen v Argentině, ale i v zahraničí. Všechna vína vinařství vyrábí již od roku 1979 vinař Francisco Martinez.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení