Cabernet / Shiraz, BIN 389, 2018, Penfolds, 0.75 l

Cabernet / Shiraz, BIN 389, 2018, Penfolds, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17236
Země Austrálie
Výrobce Penfolds
Odruda Cuvée
Kolekce BIN 389
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
Uzávěr Korkový uzávěr
2 100 Kč 1 736 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:zítra Osobně v Praze: zítra po 17:30 Přepravní společností:pozítří
Podrobnosti

Cuvée Shirazu a Cabernetu Sauvignon pod názvem Bin 389 je bezesporu jedním z nejlepších australských červených vín. Prvně bylo vyrobeno v roce 1960 Maxem Schubertem a pomohlo vybudovat celosvětové jméno vinařství. Na výrobu se částešně používají sudy po nejikoničtějším vínu vinařství Penfolds (Grange) a proto je někdy nazýváno "baby Grange".

Barva vína je jasně karmínově červená a už jen ona sama láká k prvnímu napití. Intenzivní aroma černého rybízu, moruší, ostružin a čokolády je v tomto velkorysém víně doprovázené tóny jalovce a dubového dřeva. V chuti ucítíte skvělý balanc mezi sladkostí (Cabernet) a řízností (Shiraz). Je plná tmavého ovoce připomínající zralé třešně a likér Cassis i dubového dřeva a příjemných taninů. Víno zrálo v sudech z amerického dubu, 38 % sudů bylo nových.

Víno je pitelné již nyní, ale v ideální kondici začne bý až v následujících letech (2024-2026), kdy bude zrát v lahvi. Potenciál ke zrání je minimálně do roku 2050.

Ocenění:

  • Andrew Caillard Master of Wine - 98/100 b
  • James Suckling - 97/100 b
  • Tony Love - 96/100 b
  • Ken Gargett - 96/100 b

 

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Alkohol14,5 % obj
Penfolds

Penfolds je považováno za nejslavnější vinařství Austrálie a výrobce jednoho z nejslavnějších vín 20. století Grange. V roce 1844 bylo založeno mladým anglickým lékařem Christopherem Rawson Penfoldem, který se do Austrálie přestěhoval. Lékař, který věřil, že víno je užitečný lék, zřídil svoji první vinici v oblasti Magill na předměstí Adelaide, kterou pojmenoval podle své chaty Grange Winery. V roce 1949 byly přivezeny z Francie odrůdy Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Syrah, které byly vysazeny na nejlepší vinice. Po několika letech se začala tato investice vyplácet a díky evropským keřům dosáhla vína vysokého stupně elegance, harmonie a komplexnosti. V roce 1950 se stává hlavním vinařem Max Schubert a vytváří svůj slavný Grange. Dnes vinařství obhospodařuje 120 hektarů vinic, vhodných zejména pro odrůdu Syrah. Vlastní vinice v regionu Adelaide, Barrosa Valley, McLaren Valley, Clare Valley a Coonawarra. Clare Valley jsou vinice zejména pro bílé odrůdy Riesling a Chardonnay. Díky chladnému klimatu a minerální půdě mají vína z této oblasti nezaměnitelný charakter. Oproti tomu pro červené odrůdy je Region Coonawarra, který patří k nejvýznamnějším v celé Austrálii. Jedná se o celkově nejdražší půdu na kontinentu. Největší potenciál má pak Terra Rosa vhodná zejména pro Cabernet Sauvignon a Syrah. Odrůdy s nezaměnitelným charakterem, tak typickým pro australská červená vína. Penfolds v současné době provozuje dvě vinařství Magill na východním úpatí Adelaide a Nuriootpa v Barossa Valley. Vinařství získalo celou řadu mezinárodních ocenění a stalo se symbolem úspěchu australského vinařství. Víno z Austrálie má potenciál zařadit se po boku nejdůležitějších vinařských zemí jako jsou Francie, Itálie a Španělsko.