Primitivo, Doppio Passo, IGT, 2018, Casa Vinicola Botter, 0,75 l

Primitivo, Doppio Passo, IGT, 2018, Casa Vinicola Botter, 0,75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14978
Země Itálie
Oblast Puglia
Odruda Primitivo
Kategorie IGT
Barva Červené
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Uzávěr Korkový uzávěr
225 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 6 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Polosuché víno hluboké rubínově červené barvy s jantarovými odlesky. V mládí má víno svěží odrůdové aroma zralého ovoce, které se postupem času stává komplexnější. Víno s velmi zajímavou strukturou díky vyváženosti mezi jemnými taniny a kyselinkou, s excelentním charakterem.

Vinifikace: První část hroznů je stlačena a fermentována tradiční fermentací červených vín minimálně 15 dní při kontrolované teplotě max. 28 °С. Druhá část hroznů zůstává vysychat na vinici po další 3-4 týdny a poté prochází samostatným kvašením. Jakmile mošt prokvasí, oddělí se slupky a přidají se do vína z první části hroznů. Proběhne druhé kvašení, které zvýší objem alkoholu, dodá vínu hlubší barvu a komplexnější aroma.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 6 - 8 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj
Casa Vinicola Botter

Casa Vinicola Botter Carlo je rodinné vinařství, které založil v roce 1928 Carlo Botter. Jejich vinice mají rozlohu 150 hektarů. Roční produkce je kolem 55.000.000 lahví. Víno exportují do více jak 40 zemí. Pěstují především odrůdu: Chardonnay a Merlot. Vyrábí víno jak z vlastních vinic, tak stáčí víno z regionu: Puglia, Veneto, Ambruzzo a Sicílie.