Primitivo, Doppio Passo, IGT, 2018, Casa Vinicola Botter, 0,75 l

Primitivo, Doppio Passo, IGT, 2018, Casa Vinicola Botter, 0,75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14978
Země Itálie
Oblast Puglia
Odruda Primitivo
Kategorie IGT
Barva Červené
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Casa Vinicola Botter. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Polosuché víno hluboké rubínově červené barvy s jantarovými odlesky. V mládí má víno svěží odrůdové aroma zralého ovoce, které se postupem času stává komplexnější. Víno s velmi zajímavou strukturou díky vyváženosti mezi jemnými taniny a kyselinkou, s excelentním charakterem.

Vinifikace: První část hroznů je stlačena a fermentována tradiční fermentací červených vín minimálně 15 dní při kontrolované teplotě max. 28 °С. Druhá část hroznů zůstává vysychat na vinici po další 3-4 týdny a poté prochází samostatným kvašením. Jakmile mošt prokvasí, oddělí se slupky a přidají se do vína z první části hroznů. Proběhne druhé kvašení, které zvýší objem alkoholu, dodá vínu hlubší barvu a komplexnější aroma.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 6 - 8 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj