Zweigelt, Heideboden, Qualitätswein, 2010, Weingut Leitner, 0.75 l

Zweigelt, Heideboden, Qualitätswein, 2010, Weingut Leitner, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 4293
Země Rakousko
Oblast Burgenland
Výrobce Weingut Leitner
Odruda Zweigelt
Kategorie Qualitätswein
Kolekce Heideboden
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2010
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Weingut Leitner . Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Toto suché víno je tmavě červené barvy. Ve vůni aroma třešní a višní. V chuti můžeme rozpoznat vyzrálé, šťavnaté jahody.

Doporučujeme k lehce kořeněným masům.

Alkohol: 13,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 14 - 16 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Weingut Leitner

Leitner je vinařství několika generací v Gols, oblasti Burgenland, na severovýchodním břehu jezera Neusiedler v Rakousku. Od roku 1975 vedou vinařství Matthias a Melitta Leitnerovi. Zcela naplno se začali věnovat výrobě vína až od roku 1990, kdy Matthias skončil ve svém zaměstnání a začal se věnovat výhradně vínu. V roce 2003 se připojil i jeho syn Gernot. Dnes obhospodařují 12 hektarů vlastních vinic a 4 hektary mají pronajaté. Jejich vinice jsou Schafleiten, Salzberg, Ungerberg a Altenberg. Pěstují bílé odrůdy: Riesling, Pinot blanc , Sauvignon blanc, Ryzlink vlašský, Scheurebe a červené Pinot noir , Frankovka, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Modrý Zweigelt, Merlot a Svatovavřinecké. Převažují modré odrůdy (82 %) nad bílými. Hrozny se sklízí ručně, pro kontrolu výběru jen kvalitních hroznů. Roční produkce je asi 70 tisíc lahví. Při výrobě vína se soustředí na vyjádření terroiru a dosažení co nejvyšší kvality. Jsou zakládajícím členem Pannobile skupiny. Jejich vína jsou velmi vyhledávaná.