Valpolicella Ripasso Superiore, Monteré gold, 2015, Ca´de´Rocchi, Tinazzi, 0.75 l

Náš tip
Valpolicella Ripasso Superiore, Monteré gold, 2015, Ca´de´Rocchi, Tinazzi, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15557
Země Itálie
Oblast Veneto
Podoblast Valpolicella
Výrobce Tinazzi
Odruda Cuvée
Kategorie DOC Superiore
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Tinazzi. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Vyzkoušejte jedno z nejlepších italských vín na trhu. Ve sklenici Vás upoutá hluboká rubínová barva s lehce granátovými odlesky. Vůně je mohutná a plná zralého ovoce a koření. V chuti je cítit koření, vanilku, zralé ovoce a sametově hladké třísloviny s nekonečně dlouhou dochutí.

Po šetrné fermentaci při 20-24 °C a lisování se víno nechává projít přes slupky Amarone della Valpilicella. Poté víno zraje 12-18 měsíců v sudech z francouzského a amerického dubu.

Doporučujeme podávat k risotu, těstovinám s fazolemi nebo dušenému masu s typickou veronskou omáčkou Pearà.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 10 - 15 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol15,0 % obj
Tinazzi

Historie vinařství Tinnazzi začala v roce 1960, kdy ho založil Eugenio Tinnazzi v Cavaion Veronese v blízkosti jezera Lago di Garda. Zpočátku prodávali vína ve svém okolí, nicméně v průběhu několika let rozšířili své působení po celé severní Itálii. Filosofií vinařství je neustálé vyvíjení, rozšiřování a zlepšování tak aby vyhověli mezinárodní a vnitrostátní klientele. Vinice vinařství se nachází ve dvou vinařských oblastech Veneto a Apulie. Vlastní vinařství Cantina Tinazzi a Tenuta Valleselle v oblasti Veneto, dále Feudo di Santa Croce a Cantine San Giorgio v oblasti Apulia. Nabídka vinařství Tinnazzi je pestrá. Vedle tradičních vín z oblasti Veneto, Lago di Garda a Valpolicella vyrábí skvostná vína z dobře známé Apulie.