Sauvignon Blanc, IGP, 2019, Les Jamelles, 0.75 l

-8 %
Sauvignon Blanc, IGP, 2019, Les Jamelles, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16145
Země Francie
Výrobce Les Jamelles
Odruda Sauvignon Blanc
Kategorie IGP
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Uzávěr Korkový uzávěr
189 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 16 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Víno má krásnou světle žlutou barvu. Aromatické víno s intenzivní vůní ovoce typickou pro Sauvignon (angrešt, mučenky, zelená rajčata, lesní jahody, citróny). V chuti je víno svěží s příjemnou kyselinkou. Kulaté, plné a dobře vyvážené víno.

Doporučujeme podávat jako aperitiv nebo k plodům moře, rybám a k letním jídlům jako např. chřest a míchané saláty.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
Les Jamelles

Vína z vinařství Les Jamelles jsou nazývána "Vína s jiným duchem". Vinařství vyrábí jedinečnou kolekci ručně vyráběných odrůdových vín, které byly vyrobeny v Pays d'Oc, v jižní Francii. Vína vyrábí od roku 1991 a jejich obliba stále stoupá. Vína z vinařství Les Jamelles jsou chválena po celém světě pro svou vynikající kvalitu a autentičnost. Hlavní enologové vinařství jsou Catherine a Laurent Delaunay původem z Burgundska, kde se jejich rodiny věnují výrobě vína již po čtyři generace. Nejprve pracovali v Kalifornii, ale postupně je uchvátil region Languedoc-Roussillon v jižní Francii. Catherine je jedna z mála žen pracující jako vinař. V průběhu roku neustále cestuje celým regionem, dohlíží na procesy vinifikace, stárnutí vína a provádění míšení vín. Region Languedoc-Roussillon kde se vinařství nachází, nabízí širokou škálu geografických funkcí, od slunných pláží Středozemního moře, břehy Rhôny nebo Pyrenejské hory. Stejně jako Burgundsko nabízí různé mikroklima, což umožňuje produkci různých typů vín.