Saperavi, Kvareli, 2017, Grusignac, 0,75 l

Saperavi, Kvareli, 2017, Grusignac, 0,75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16322
Země Gruzie
Výrobce Grusignac
Odruda Saperavi
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2015
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Grusignac. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno má rubínově červenou barvu s fialovými odlesky. Sice koncentrovaná avšak smetanově lehká vůně lesních bobulí přechází do aroma rozinek v čokoládě. Kvareli před nalahvováním zraje 24 měsíců v sudech z kavkazského dubu, které vínu dodají chuť třešní s nádechem vanilky. V koncovce pak lze jasně rozpoznat sametově jemnou tříslovinu.

Na etiketě najdete malbu gruzínského malíře Gizo Khubua.

Ocenění:

  • Mundus Vini 2020 - stříbrnámedaile

 

Doporučujeme podávat k jehněčímu na středomořských bylinkách.

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny4,8 g/l
Grusignac

Grusignac je jedním z vinařství združených pod korporací JSC Kindzmarauli jehož historie sahá až do roku 1533, kdy bylo založeno carem Levanem. Tím patří mezi nejstarší vinařství nejen v Gruzii, ale i na světě. Nachází se v nejznámější vinařské oblasti Gruzie - Kachetii. Vinná réva je zde pěstována na jižních svazích Kavkazu při hranicích s Ruskem. Grusignac nabízí širokou nabídku vín, která je vhodné mít po ruce pokaždé, když dostanete chuť na sklenici vína. Díky ideálním podmínkám pro pěstování vína, které v Gruzii panují, máte možnost ochutnat kvalitní vína za velmi příjemnou cenu.