Grüner Silvaner, Qualitätswein, 2015, Weingut Markus Pfaffmann, 0.75 l

Grüner Silvaner, Qualitätswein, 2015, Weingut Markus Pfaffmann, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12168
Země Německo
Oblast Pfalz
Odruda Grüner Silvaner
Kategorie Qualitätswein
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Weingut Markus Pfaffmann. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno má příjemnou vůni s tóny zeleného jablka, banánů a ananasu. V chuti je víno štavnaté a svěží s jemnými tóny bylinek a minerality.

Alkohol: 12,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vnohdé k archivaci po dobu 2 - 4 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Weingut Markus Pfaffmann

Po 2. světové válce se farmář Karl Pfaffmann rozhodl věnovat více pozornosti pěstování vína a roku 1955 vyrobil své první víno. V roce 1968 skončil s pěstování zemědělských plodin, chovem hospodářských zvířat a zaměřil se pouze na víno. Poté bylo v roce 1974 vybudováno úplně nové vinařství. Z rodinného vinařství jeho syn Helmut následně vytvořil moderní vinařství a k dnešnímu dni se stará výhradně o prodej svých vín. Výrobu vína a vinice nechal na starosti svému synovi Markusovi. Markus zúročuje své studium na vinařské škole Fachhochschule Geisenheim a všechny získané vědomosti a zkušenosti aplikuje do rodinného podniku. Kvalita vín jde velmi rychle nahoru a vína získávají významná ocenění, jako např.: “Gourmet”, “Vinum”, “Gault Millau Wine Guide”. V současné době se vinařství rozkládá na 42 hektarech vinic, které vyprodukují 350 tisíc lahví ročně.