Enzo Bianchi, 2017, Valentin Bianchi, 0.75 l

-14 %
Enzo Bianchi, 2017, Valentin Bianchi, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15252
Země Argentina
Oblast Mendoza
Podoblast San Rafael
Výrobce Valentin Bianchi
Odruda Malbec
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2017
Uzávěr Korkový uzávěr
950 Kč 785 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:zítra Osobně v Praze: zítra po 17:30 Přepravní společností:pozítří
Podrobnosti

Exkluzivní víno Enzo Bianchi je vyrobeno z hroznů pocházejících ze San Rafael, Mendoza, vinice Las Paredas. Ve vůni můžete najít fialky a švestky. V chuti je obsaženo zralé bobulové ovoce a likér z černého rybízu – cassis. 14 měsíců zrálo v dubových sudech, z nich 90% byly sudy z francouzského a 10% z amerického dubu. Exkluzivní sametové víno s dlouhotrvajícím koncem.

Na toto cuvée bylo použito 75% Cabernet Sauvignon, 15% Merlot, 10% Malbec

Doporučujeme podávat s argentinskými steaky, pikantní úpravou zvěřiny a francouzskými vyzrálými sýry.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 8 - 10 let.

Vinice: Las Paredas
Alkohol14,5 % obj
Valentin Bianchi

V roce 1910 přijíždí italský rodák Don Valentin Bianchi do Argentiny a o 18 let později si pořizuje malé vinařství s vlastní vinicí. Vinařství, jež bylo nejprve známo jako El Chiche, produkovalo kvalitní červená vína, o kterých se říkalo, že se podobají velkým vínům z Medocu. Začíná se tak historie vinařství Valentin Bianchi , které dnes řídí třetí generace a které se i přes italské kořeny dokázalo prosadit v Argentině a následně i ve světě. Vinařství leží v oblasti San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí, kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km2 a je vzdáleno 240 km od hlavního města Mendozy. V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců. Úpatí And, zcela uzavřené civilizaci, vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín. Tři vinice, které vinařství Valentino Bianchi vlastní, zabírají plochu 290 ha. Jsou to Asti, Las Paredes a Dona Elsa. Vinice jsou na aluviálním podloží, které obsahuje minerální půdy a jsou plné podnoží dovozených z Valentinovy rodné Itálie a stejně tak z Kalifornie a Francie. Nejvyšší kvalita hroznů odpovídá použití nejlepších technologií k výrobě vína, která získávají ocenění nejen v Argentině, ale i v zahraničí. Všechna vína vinařství vyrábí již od roku 1979 vinař Francisco Martinez.