Cuvée, DOCa Reserva, 2013, Fincas de Azabache, 0.75 l

Náš tip
Cuvée, DOCa Reserva, 2013, Fincas de Azabache, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13274
Země Španělsko
Oblast Rioja
Odruda Cuvée
Kategorie DOCa Reserva
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Fincas de Azabache. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Odrůdové složení: 70 % Tempranillo x 30 % Graciano

Vína z této apelace musí splňovat velmi přísné kvalitativní požadavky. Vůně je velmi uklidňující s tóny vanilky a čokolády. Označení “Reserva“ v tomto případě znamená dva roky v barikových sudech, poté 12 měsíců na lahvi. Víno časem vyzrálo k hedvábné chuti spojené s elegantní dřevěnou tříslovinou.

Doporučujeme podávat ke zvěřině, červeným masům nebo k sýrům.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 12 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Fincas de Azabache

V roce 1956 se dalo dohromady několik vinařů a vzniklo vinařství Vinedos de Aldeanueva. Od výsadby první vinice v Aldeanueva uplynulo již více než sto let. Vynikající klima, bohatá půda na živiny a znalosti místních pěstitelů umožnilo vzniknout hroznům, které jsou vysoce ceněné pro svou barvu a vysokou kvalitu. Po vínech z vinařství Vinedos de Aldeanueva byla následně velká poptávka, která vyústila v to, že se velikosti vinic rozšířila na 2 600 hektarů. Vinařství sdružuje celkem 850 pěstitelů. Vinice vinařství se nacházejí v různých nadmořských výškách (250 - 600 m. n. m.) s různým půdním složením. Sahají od břehu řeky Ebro po vysoké svahy Mount Yerga což má za následek sklizně trvající i déle než měsíc. Místní klima je ideální pro pěstování vína, jelikož je zde dosti intenzivní sluneční záření a nízké srážky. Pěstují převážně odrůdy Tempranillo, Garnaca, Mazuelo, Graciano a Viura.