Cuvée, DOC Reserva, 2012, Finca La Emperatriz, 0.75 l

Náš tip
Cuvée, DOC Reserva, 2012, Finca La Emperatriz, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13195
Země Španělsko
Oblast Rioja
Podoblast Rioja Alta
Výrobce Finca La Emperatriz
Odruda Cuvée
Kategorie DOC Reserva
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Finca La Emperatriz. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Odrůdové složení: Tempranillo 94 % x Garnacha 3 % x Viura 2 % x Graciano 1 %

Víno zrálo 24 měsíců v amerických a francouzských dubových sudech a následně minimálně 22 měsíců v lahvi. Má rubínově červenou barvu, aroma vanilky, zakouřenosti a karamelu, černého rybízu, švestek a pomerančové kůry. V chuti je elegantní, intenzivní, s příjemnou kyselinkou a vyváženou tříslovinou.

Doporučujeme podávat k jehněčímu a vepřovému masu

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k delší archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Finca La Emperatriz

Vinařství La Emperatriz je situováno mezi pohořím Sierra Cantabria a Sierra de la Demanda v severozápaní části oblasti Rioja v nadmořské výšce 570m. Půda je velmi chudá, tvrdá a kamenitá. Na ploše vinic 75 ha vinic jsou osázeny odrůdy Tempranillo, Garnacha, Graciano a Viura. Již v roce 1878 získalo vinařství zlatou medaili v Paříži. Tehdy patřilo Eugenii de Montijo, francouzské císařovně, manželce Napoleona III. Od té doby se datuje věhlasnot této značky.