Cuvée, Azabache, DOCa Crianza, 2013, Vinedos de Aldeanueva, 0.75 l

Cuvée, Azabache, DOCa Crianza, 2013, Vinedos de Aldeanueva, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11409
Země Španělsko
Oblast Rioja
Odruda Cuvée
Kategorie DOCa Crianza
Kolekce Azabache
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Fincas de Azabache. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Odrůdové složení: 70 % Tempranillo x 20 % Garnacha x 10 % Mazuelo

Barva vína je granátově červená s vyšší vyskozitou. Ve vůni jsou patrné znaky červeného a černého ovoce (ostružiny, jahoda, malina), které jsou v harmonii s balsamikem, vanilkou a dřevem. V chuti má víno dobrou strukturu a je dobře vyvážené. Můžeme cítit znaky černého ovoce s tóny marmelády, krémové kávy a kakaa. Vyvážené plné víno s dlouhým závěrem, tóny červeného ovoce a velmi jemnou tříslovinou. Víno zrálo 12 měsíců v amerických a francouzských dubových sudech.

Doporučujeme podávat k červenému masu, zvěřině a sýrům.

Alkohol: 14,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Fincas de Azabache

V roce 1956 se dalo dohromady několik vinařů a vzniklo vinařství Vinedos de Aldeanueva. Od výsadby první vinice v Aldeanueva uplynulo již více než sto let. Vynikající klima, bohatá půda na živiny a znalosti místních pěstitelů umožnilo vzniknout hroznům, které jsou vysoce ceněné pro svou barvu a vysokou kvalitu. Po vínech z vinařství Vinedos de Aldeanueva byla následně velká poptávka, která vyústila v to, že se velikosti vinic rozšířila na 2 600 hektarů. Vinařství sdružuje celkem 850 pěstitelů. Vinice vinařství se nacházejí v různých nadmořských výškách (250 - 600 m. n. m.) s různým půdním složením. Sahají od břehu řeky Ebro po vysoké svahy Mount Yerga což má za následek sklizně trvající i déle než měsíc. Místní klima je ideální pro pěstování vína, jelikož je zde dosti intenzivní sluneční záření a nízké srážky. Pěstují převážně odrůdy Tempranillo, Garnaca, Mazuelo, Graciano a Viura.