Châteauneuf-du-Pape, AOP, 2017, Cellier des Princes, 0.75 l

Náš tip
Châteauneuf-du-Pape, AOP, 2017, Cellier des Princes, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15366
Země Francie
Podoblast Châteaun.-du-Pape
Odruda Cuvée
Kategorie AOP
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Cellier des Princes. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Odrůdové složení: Grenache 90% x Syrah 5% x Mourvèdre 5%

Toto slavné víno pochází ze severo-východní části oblasti Châteauneuf du Pape. Má rubínovou barvu a komplexní aroma třešní, černých lesních plodů spolu s tóny levandule, tymiánu a rozmarýnu. Chuť je sametová s dobře vyváženou tříslovinou. Písčité podloží a odůda Grenache dělá víno velmi jemné a elegantní. V závislosti na ročníku víno zraje 8-12 měsíců v betonových tancích a ne ve dřevě, což přispívá k jeho ovocnosti.

Doporučujeme podávat k jídlům s tmavou omáčku, k pečením, zvěřině nebo sýrům.

Ocenění:

  • Gilbert & Gaillard 2018 - zlatá medaile
  • Decanter 2018 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte v horizontální poloz tak, aby byl korek zalit vínem. Víno je v hodné k archivaci po dobu 5-8 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol15,0 % obj
Cellier des Princes

Cellier des Princes najdeme ve městě Courthézon, v oblasti Côtes du Rhône na jihu Francie. Cellier des Princes je družstvo, které bylo založeno v roce 1924. Své dnešní jméno nese od roku 1960. Zajišťují maximální kvalitu vína od sklizně až po degustaci vína. Pěstují převážně odrůdy: Grenache, Syrah, a Mourvèdre.