Sauvignon, Pozdní sběr, 2011, Moravíno, 0.75 l

Akce
Sauvignon, Pozdní sběr, 2011, Moravíno, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 6068
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Moravíno
Odruda Sauvignon
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 507
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Moravíno. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Barva vína je zelenožlutá, vůně komplexní. Chuť je bohatá, dobře strukturovaná s harmonií vyzrálých meruněk a broskví. Dochuť je příjemná a dlouhá.

Doporučujeme k vepřovým a kuřecím steakům nebo k polotvrdým sýrům.

Ocenění:

  • Valtické vinné trhy 2012 - šampion

Obec: Mikulov
Trať: Pod Svatým Kopečkem I. (hlinitá trať s vápencovým podložím)

Alkohol: 12,3 % obj.
Zbytkový cukr: 4,1 g/l
Kyseliny: 6,7 g/l

Bezcukernatý extrakt: 18,4 g/l
Cukernatost hroznů při sběru: 22,2 °NM

Doporučená teplota podávání: 11 - 13 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

Zobrazit méněZobrazit více
Moravíno

Vinařství Moravíno s r.o. najdeme ve Valticích na Moravě. V roce 1992 založil tuto moderní středně velkou firmu Ludvík Budín. Vinařství vlastní 15 ha vinic, nicméně zpracovávají hrozny i od vybraných dodavatelů. Vína vyrábí moderní technologií řízeného kvašení v nerezových tancích. Vinařství nabízí vína jakostní, jakostní vína s přívlastkem, vína barrique a sudová vína. Specialitou jsou vína cuvée, kdy hrozny jednotlivých odrůd jsou zpracovávány odděleně. Kvašení vína probíhá pomalu, za nižších teplot než je obvyklé a víno se zceluje až na jaře. Pěstované odrůdy pro výrobu bílých vín jsou: Chardonnay, Müller Thurgau, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Sylvánské zelené, Tramín červený a Veltlínské zelené. Pěstované odrůdy pro výrobu červených vín jsou: Cabernet Savignon, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré a Svatovavřinecké. Vinařství získává mnohá ocenění jak v celostátních, tak i na mezinárodních výstavách.