Merlot, Rezerva, Zemské, 2018, Juřeník & Žďárský, 0.75 l

Merlot, Rezerva, Zemské, 2018, Juřeník & Žďárský, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16347
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Merlot
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Rezerva
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
CNM 24,6
Šarže 18-07
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Juřeník & Žďárský. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno bylo macerováno 90 dní na slupkách a leželo dalších 24 měsíců ve francouzských barikových sudech. Vůně je svěží, ovocná, plná tónu ostružin a višní. Podmanivé aroma je umocněno jemným nádechem dřeva. Víno je nefiltrované.

Doporučujeme podávat k tučnějším paštikám, vyzrálým sýrům a zvěřině.

Toto víno je z limitované edice a bylo vyrobeno pouze 898 lahví.

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 2-10 let

 

Kolekce Rezerva

Do naší nejvyšší řady vín vybíráme jen ta nejkvalitnější vína z každého ročníku. Při jejich výrobě se necháváme inspirovat tradičními výrobními postupy, které stojí na přirozeném zpracování a souladu s přírodou. Zároveň však nasloucháme vnitřnímu hlasu, který udává náš osobitý směr. Vína Rezerva zrají po dobu 12 až 24 měsíců  v dřevěných sudech, a to s veškerými kaly. Pro dosažení plné zralosti jim dále dopřá váme čas, během kterého leží vlahvích. Vína z této kolekce jsou nefiltrovaná a obsahují jen nezbytné množství síry.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Mikulov
Trať: Valtická
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny5,8 g/l
Zbytkový cukr0,2 g/l
Juřeník & Žďárský

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno kamarády Robinem a Honzou. Nejsme tradiční vinařství. Jsme mladé moderní vinařství založené na myšlence a touze obnovit vinařskou tradici na Uherskobrodsku, kam vinaření od nepaměti patří. Do našich vín se snažíme vtisknout kus sebe a lásky k tomu, co děláme. S roční produkcí okolo 20 000 lahví vín si můžeme dovolit se s nimi radovat a věnovat jim tu největší péči. Při jejich výrobě se snažíme neustále posouvat, učíme se novým věcem, pracujeme na sobě, zlepšujeme se a navyšujeme kvalitu našich vín. Nebojíme se zkoušet, experimentovat nebo se nechat inspirovat tisíce let starými metodami. Našim cílem je vyrábět vína přirozená s respektem k dané odrůdě. Našim mottem je: „S úctou k přírodě a tradici”