Tramín kořenný, Výběr z cibéb, 2021, Vinařství Volařík, 0.5 l

Tramín kořenný, Výběr z cibéb, 2021, Vinařství Volařík, 0.5 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17659
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Gewürztraminer
Kategorie Výběr z cibéb
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché víno
Ročník 2021
CNM 40,4
Šarže 2134
Uzávěr Šroubový uzávěr
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Ušlechtilá Botrytis cinerea proměnila bobule v krásné cibéby a dala tak vzniknout tomuto dezertnímu vínu s harmonickou vůní rozinek, sušeného liči a pomerančové kůry. V chuti dominují rozinky a oříšky, které přechází do kořenitě medového závěru.

Ocenění:

  • Texas IWC 2023 - dvojitá zlatá medaile
  • Valtické vinné trhy 2022 - velká zlatá medaile
  • Grand Prix Vinex 2022 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korkový uzávěr zalit vínem. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 29.10.2021

Obec: Dolní Dunajovice
Trať: Pod Slunným vrchem
Alkohol11,0 % obj
Kyseliny9,2 g/l
Zbytkový cukr184 g/l
Bezcukernatý extrakt59,5 g/l
Vinařství Volařík

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení