Sauvignon, Moravia line, Pozdní sběr, 2016, Štěpán Maňák, 0.75 l

Sauvignon, Moravia line, Pozdní sběr, 2016, Štěpán Maňák, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13699
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Sauvignon
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Moravia line
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
CNM 22
Šarže 1617
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Štěpán Maňák. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

 

Moravia line - řada vín s nezaměnitelným charakterem Jižní Moravy. V této originální řadě moravských vín zdůrazňujeme charakter odrůd pro Moravskou oblast. V Moravia line najdete odrůdy, které jsou pro Jižní Moravu a naše vinařství historicky typické a charakteristické.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Novosedly
Trať: Stará hora
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny6,1 g/l
Zbytkový cukr1,5 g/l
Štěpán Maňák

Vinařství Štěpán Maňák je rodinné vinařství v obci Žádovice, ve slovácké podoblasti jižní Moravy, asi 6 km od Kyjova. Firmu založil v roce 1992 Štěpán Maňák. Rozloha jejich vinic je 15ha. Převažující podloží jsou spraše. Přes 6 ha vinic mají v katastru obce Kostelec, kde pěstují odrůdy: Rulandské bílé, Muškát moravský, Chardonnay a Muller Thurgau. Další vinice se nacházejí v Žádovicích. Zde pěstují odrůdy: Ryzlink Rýnský, Tramín červený, Sylvánské zelené, Sauvignon, Rulandské šedé, Rulandské modré, Merlot, Svatovavřinecké a Cabernet Moravia. Ošetřování vinic provádí v souladu s integrovanou produkcí. Zaměřují se převážně na přívlastková vína. Vyrábí také slámové a ledové víno. Jejich roční produkce je 120.000l. Vinařství Štěpán Maňák je jediné vinařství v ČR, které vyrábí suché a velmi koncentrované višňové víno. Rodina Maňákových má jako první v ČR certifikovaný systém HACCP v tomto oboru. Většina vín má řadu ocenění jak v domácích, tak i světových soutěžích.