Ryzlink rýnský, Premium Collection, VOC Valtice, 2017, Château Valtice, 0.75 l

-12 %
Ryzlink rýnský, Premium Collection, VOC Valtice, 2017, Château Valtice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14762
Oblast Morava
Výrobce Château Valtice
Kategorie VOC
Kolekce Premium Collection
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 17022
Uzávěr Korkový uzávěr
300 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Víno s krásnou vůní, připomínající lipový květ, citrusy, med, s jemným nádechem botrytidy. Chuť je velmi plná, harmonická a extraktivní.

Doporučujeme podávat k rybám, vepřovému masu a k sýrům.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Valtice
Trať: Jižní svahy
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,4 g/l
Zbytkový cukr7,6 g/l
Bezcukernatý extrakt20,8 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.