Rulandské bílé, Virgin, Pozdní sběr, 2017, Vinařství Fučík, 0.75 l

Rulandské bílé, Virgin, Pozdní sběr, 2017, Vinařství Fučík, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14252
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Virgin
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 1703
Uzávěr Korkový uzávěr
299 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 8.12
Podrobnosti

Víno dosahuje zlatavé barvy s lehce zelenkavým meniskem. Velmi výrazné odrůdové aroma s převažujícími citrusovými tóny. V chuti tohoto svěžího vína naleznete stopy chlebové kůrky a letních hrušek v harmonické symbióze s tropickým ovocem.

Panenské víno je jen jednou, přichází třetí rok po zasazení keřů. Proto je pro nás toto víno malou slavností, kdy nedočkavě poznáváme, jak vína z tohoto vinohradu budou chutnat. I proto jsme tomuto vínu věnovali velkou péči a toto víno leželo po celou dobu výroby a zrání na jemných kalech ve velkém dubovém sudu.

Toto víno doporučujeme k hovězímu či vepřovému masu, k výraznějšími paštikám a sýrům s ušlechtilou plísní.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 10 - 14 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci až po dobu 3 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Mikulov
Trať: Mariánský kopec
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny4,4 g/l
Zbytkový cukr1,2 g/l
Vinařství Fučík

Vinařství Fučík je rodinné vinařství z Mikulova. Zemědělská a vinařská tradice rodiny Fučíků sahá až do 19. století a vyznačovala se vždy důrazem na kvalitu a produkci těch nejlepších vín. Toto vinařství produkuje přírodní a originální vína vysoké kvality, v nichž najdete terroir, ve kterém byly hrozny zrozeny. Jak sami říkají "Jiná vína dělat nechceme, neděláme a dělat nebudeme.". Kvalita vína je pro ně na prvním místě a upřednostňují ji před kvantitou.