Organic 2021 z Vinařství Volařík

-7 %
Nové
Akce
Organic 2021 z Vinařství Volařík
Země původu
Organic 2021 z Vinařství Volařík
Organic 2021 z Vinařství Volařík
Organic 2021 z Vinařství Volařík
Organic 2021 z Vinařství Volařík
Vlastnosti
ID produktu 17369
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Hibernal
Kolekce Organic
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2021
Uzávěr Skleněný uzávěr
1 620 Kč
1 500 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
středa 17.8
Podrobnosti

Ochutnejte všechna 3 vína ročníku 2021 z řady Organic Vinařství Volařík. Od každého vína jsou v balíčku 2 lahve a navíc za zvýhodněnou cenu.

V řadě najdete tradičně odrůdy Hibernal, Johanniter a Saphira, které se také označují jako tzv. PIWI neboli interspecifické odrůdy. Jejich hrozny jsou přirozeně odolné vůči houbovým chorobám a díky tomu je možné snadno je pěstovat za přísných podmínek v BIO režimu bez použití pesticidů. Vína této řady jsou navíc uzavřena originální skleněným uzávěrem.

Polosuchý Hibernal je plný tónů přezrálého angreštu a černého rybízu. Polosladká Saphira jako vždy potěší intenzivní vůní sušeného ananasu a lehce i lesních jahod. A velmi sladký Johanniter je díky vyšší kyselině stále skvěle pitelný a plný rynglí a přezrálého pomela.

 

Zobrazit méněZobrazit více
Vinařství Volařík

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.