Merlot, Výběr z hroznů, 2017, Vinařství Gotberg, 0.75 l

Merlot, Výběr z hroznů, 2017, Vinařství Gotberg, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15790
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Merlot
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
CNM 26,2
Šarže G9217
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Gotberg. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Merlot z Gotbergu se vyznačuje rubínově červenou barvou a příjemnou vůní po zrání v dubových sudech. Dominantní je jistá kouřovost s tóny hořké čokolády, černého rybízu a tmavého lesního ovoce. Víno je plné s dlouhou dochutí a kultivovanou tříslovinou, vyrobené přírodním způsobem.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 5-7 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Popice
Trať: Svidrunk
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny4,8 g/l
Zbytkový cukr3 g/l
Bezcukernatý extrakt34,5 g/l
Vinařství Gotberg

Vinařství Gotberg vzniklo v roce 2003 na jižní Moravě, v obci Popice nedaleko Hustopečí. Moderní sídlo vinařství je nádherným příkladem vinařské architektury a pyšní se titulem "Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009". Vinařství je zaměřeno na přívlastková vína špičkové kvality vypěstované z odrůd, které jsou typické pro místní lokality. Mezi tyto odrůdy patří např.: Pálava, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Sylvánské zelené, Rulandské modré, Merlot a Frankovka. Vinná réva je vysázena na oblých terasách s břehy porostlými broskvomandloněmi, šípky, planými višněmi a keři lékořice. Půdní složení je hluboké, jílovito-sprašovité, bohaté na vápník a další minerální látky. S prvními víny přišlo vinařství Gotberg na trh v roce 2009. Nabízí ucelenou kolekci bílých, červených a růžových vín vysoké kvality. Vinařství vsadilo na kombinaci tří faktorů. Vinařská tradice, unikátnost a genius loci viničních tratí Panenský kopec, Svidrunk a Sonberk a moderním způsob zpracování vína, který odpovídá evropským standardům s využitím moderních technologií a postupů. Velký důraz je kladen na šetrné zpracování hroznů. V roce 2007 vstoupilo vinařství do programu ekologického zemědělství, tudíž nepoužívá chemické, ale pouze biologické prostředky.