Merlot, Vinum Palaviense, Výběr z hroznů - nefiltrované, 2011, Vinselekt Michlovský, 0.75 l

Náš tip
Merlot, Vinum Palaviense, Výběr z hroznů - nefiltrované, 2011, Vinselekt Michlovský, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13432
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Merlot
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Vinum Palaviense
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 1937
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinselekt Michlovský. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Lehké kabernetové tóny paralelně doprovází přezrálé ostružiny, brusinky a černý rybíz. V dochuti rezonuje „pečený“ třešňový koláč. Hrozny pochází z vinice s redukovanou sklizní. Jsou zpracovány technologií kontrolované fermentace s následným zráním ve 2-4 letých sudech z francouzského dubu.

Doporučujeme podávat k vepřovým paštikám a terinám, kančím řízečkům nebo grilovaným srnčím medailonkům se zeleninovou omáčkou. Výborně kombinuje se sýry s dvojí (tj. povrchovou i vnitřní) plísní. Krásně pitelné je ale i samostatně.

Ocenění:

  • Oenoforum 2016 - zlatá medaile
  • Salon vín 2014 - zlatá medaile (100 nejlepších vín ČR)
  • Salon vín 2013 - zlatá medaile (100 nejlepších vín ČR)
  • Prague Wine Trophy 2013 - zlatá medaile
  • AWC Vienna 2015 - stříbrná medaile
  • AWC Vienna 2014 - stříbrná medaile
  • Valtické vinné trhy 2014 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

 

VINUM PALAVIENSE

Vína mají kontrolovaný původ z vinic v Perné a jejím okolí. Plochy leží v biosférické rezervaci Pálava na úpatí vápencových skal. Na základě proměnlivosti místních podmínek mohou i na malé ploše viniční tratě katastrálního území vznikat originální vína. Hrozny jsou pěstovány systémem integrované produkce a pravidelně dosahují té nejvyšší kvality. Sklizeň je limitovaná. Klady stanoviště ještě zhodnocuje zpracování metodou řízeného kvašení doplněné o další moderní technologické postupy. Kolekci tvoří pouze vína originální přívlastková (tzv. Terroir).

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vlasatice
Trať: Pohořelické vinohrady
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny5 g/l
Zbytkový cukr2,4 g/l
Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., který je jedním z předních odborníků v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Nesporně je také průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe. Často usedá i v hodnotících komisích vinařských soutěží. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009 Jeho vína se pravidelně umisťují i v Salonu vín ČR. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním.