Merlot, Vinum Palaviense, Výběr z hroznů - nefiltrované, 2011, Vinselekt Michlovský, 0.75 l

-15 %
Náš tip
Merlot, Vinum Palaviense, Výběr z hroznů - nefiltrované, 2011, Vinselekt Michlovský, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13432
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Merlot
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Vinum Palaviense
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 1937
Uzávěr Korkový uzávěr
530 Kč
449 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 6 ks
Osobně v Modleticích:
pondělí 20.8
Osobně v Praze:
pondělí 20.8 po 17. hodině
Přepravní společností:
úterý 21.8
Podrobnosti

Lehké kabernetové tóny paralelně doprovází přezrálé ostružiny, brusinky a černý rybíz. V dochuti rezonuje „pečený“ třešňový koláč. Hrozny pochází z vinice s redukovanou sklizní. Jsou zpracovány technologií kontrolované fermentace s následným zráním ve 2-4 letých sudech z francouzského dubu.

Doporučujeme podávat k vepřovým paštikám a terinám, kančím řízečkům nebo grilovaným srnčím medailonkům se zeleninovou omáčkou. Výborně kombinuje se sýry s dvojí (tj. povrchovou i vnitřní) plísní. Krásně pitelné je ale i samostatně.

Ocenění:

  • Oenoforum 2016 - zlatá medaile
  • Salon vín 2014 - zlatá medaile (100 nejlepších vín ČR)
  • Salon vín 2013 - zlatá medaile (100 nejlepších vín ČR)
  • Prague Wine Trophy 2013 - zlatá medaile
  • AWC Vienna 2015 - stříbrná medaile
  • AWC Vienna 2014 - stříbrná medaile
  • Valtické vinné trhy 2014 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

 

VINUM PALAVIENSE

Vína mají kontrolovaný původ z vinic v Perné a jejím okolí. Plochy leží v biosférické rezervaci Pálava na úpatí vápencových skal. Na základě proměnlivosti místních podmínek mohou i na malé ploše viniční tratě katastrálního území vznikat originální vína. Hrozny jsou pěstovány systémem integrované produkce a pravidelně dosahují té nejvyšší kvality. Sklizeň je limitovaná. Klady stanoviště ještě zhodnocuje zpracování metodou řízeného kvašení doplněné o další moderní technologické postupy. Kolekci tvoří pouze vína originální přívlastková (tzv. Terroir).

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vlasatice
Trať: Pohořelické vinohrady
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny5 g/l
Zbytkový cukr2,4 g/l
Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., který je jedním z předních odborníků v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Nesporně je také průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe. Často usedá i v hodnotících komisích vinařských soutěží. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009 Jeho vína se pravidelně umisťují i v Salonu vín ČR. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním.