Merlot, Terroir Plotny, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Volařík, 0.75 l

Merlot, Terroir Plotny, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Volařík, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15965
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Merlot
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Terroir
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
CNM 25,6
Šarže 1826
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Volařík. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Exluzivní limitovaná edice červeného Merlotu, který ve vinařství Volařík vznikl po devíti letech.  Z vysoce vyzrálých hroznů Merlotu vznikla červená perla. Víno zrálo 14 měsíců ve středně pálených barikových sudech. Ve vůni převládají ovocné tóny višní, borůvek a švestkových povidel. Chuť je velmi intenzivní, vysoce extraktivní a ušlechtile ovocná s lehkým pohlazením vanilky a čokolády.

Doporučujeme víno otevřít alespoň 30 minut před podáváním.

 

Doporučená teplota podávání: 16- 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korkový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 10 let od lahvování. Tohoto vína bylo vyrobeno pouze 2 800 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dolní Dunajovice
Trať: Plotny
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny4,8 g/l
Zbytkový cukr0,2 g/l
Vinařství Volařík

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.

Zákazníci k tomuto zboží kupují