Frankovka, Duel Akát, Výběr z hroznů, 2015, Znovín Znojmo

Náš tip
Frankovka, Duel Akát, Výběr z hroznů, 2015, Znovín Znojmo
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12921
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Znovín Znojmo
Odruda Frankovka
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Duel
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 5103
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Znovín Znojmo. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Seznamte se s atraktivní Frankovkou ve vysokém přívlastku, jež byla vyrobena tradičním způsobem nazrávání ve velkém akátovém nevypáleném sudu o objemu 5000 litrů. Víno vyzrálo do krásy a ušlechtilosti. Po přivonění oceníte příjemnou a bohatou vůni po vyzrálých višních. Chuťový projev je i přes velmi nízký zbytkový cukr harmonický, sametově hladký a čistý. Višeň doplněnou o kvalitní čokoládu zaznamenáte i v dochuti.

Doporučujeme podávat  například k hovězímu masu nebo zvěřině.

 

Ocenění:

  • San Francisco IWSC 2017 - zlatá medaile
  • Grand Prix Vinex 2016 - zlatá medaile
  • Festwine 2016 - zlatá medaile
  • Meditrina 2017 - stříbrná medaile
  • Salon vín 2018 - stříbrná medaile (200 nejlepších vín ČR)
  • Hustopečská pečeť 2017 - bronzová medaile

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 6-8 let od lahvování.

 

Řada DUEL

Vybraná šarže přívlastkově vyzrálé Frankovky byla z nerezové nádoby o objemu 10.000 litů rozčerpána jako mladé víno do dvou velkých dřevěných nevypálených, tedy nebarikových sudů. Víno pak osm měsíců nazrávalo v 5.000 litrovém akátovém a 5.000 litrovém dubovém sudu. Rozdílné sudy, ve kterých Frankovka pomalu nazrávala, pak vtiskly každé Frankovce trochu jiný, jedinečný charakter. Ochutnejte a porovnejte… Na etiketě je použito dílo malíře Jiřího Slívy s názvem „DUEL“ ze sbírky obrazů Znovínu Znojmo v Louckém klášteře ve Znojmě.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Miroslav
Trať: Weinperky
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny4,8 g/l
Zbytkový cukr1 g/l
Bezcukernatý extrakt27,8 g/l
Znovín Znojmo

Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově je vinařství, které při výrobě vína snoubí tradici s novými technologiemi. Svou velikostí se řadí mezi střední vinařství. Denně prodá 17 tisíc lahví a z celkového množství vína, které se prodá v České republice patří Znovínu Znojmo 3,5 procenta. Společnost Znovín Znojmo se řídí heslem nezklamat zákazníka, nabízí široký sortiment vín a daří se jí udržovat stabilní kvalitu vín. Vinařství dává důraz na terroir, uvědomuje si v jak dokonalém prostředí se nacházejí jejich vinice, odkud pocházejí hrozny a vína z nich jsou unikátní a elegantní. Neexistuje téměř žádná významná výstava vín, kde by vína ze Znovína Znojmo nebodovala. Vinařství může být hrdé na své výsledky, ale přijímá je s pokorou a ví, že je stále co zlepšovat.