Dornfelder, Pozdní sběr, 2018, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l

Dornfelder, Pozdní sběr, 2018, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15471
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Odruda Dornfelder
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
CNM 21
Šarže 24/2018
Uzávěr Korkový uzávěr
245 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Toto typicky sytě až tmavě zbarvené víno odrůdy Dornfelder vzniklo za použití technologie studené předfermentační macerace, která vínu propůjčila silně ovocný, odrůdově typický charakter. Vyznačuje se výraznou vůní čerstvě rozmačkaného lesního ovoce a černých třešní. Chuť je extraktivní a středně plná, doplněná lahodně šťavnatou kyselinkou.

Doporučujeme podávat k vyzrálým sýrům, různým druhům grilovaného masa a steakům.

 

Doporučená teplota podávání: 12 - 14 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 8 let od lahvování.

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 12. 9. 2018. Z této šarže vína bylo vyrobeno 2 666 kusů lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Prušánky
Trať: Úlehle
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny5,9 g/l
Zbytkový cukr4,6 g/l
Bezcukernatý extrakt33,2 g/l
Karel Průša - Vinařství Na Soutoku

Vinařství Na Soutoku je rodinné vinařství. Najdeme ho na kraji města Břeclav. Asi 15 km od vinařství se nachází soutok řek Moravy a Dyje. Je to zároveň i místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem. V roce 2011 ho založil Ing. Karel Průša CSc., který se vínem z výrobního i výzkumného hlediska zabývá od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml. O obchod a propagaci se stará starší syn, Ing. Přemysl Průša. Nevlastní žádné vinice. Hrozny vykupují od prověřených dodavatelů. Jejich filozofií je se naplno věnovat výrobě a práci ve sklepě. Způsob výroby je založen na kombinaci tradičních postupů a tradici výroby vína na Moravě, s nejmodernějšími postupy. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé a Tramín červený. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Rulandské modré, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, André, Merlot, Frankovku a Zweigeltrebe.