Chardonnay, Pozdní sběr, 2020, Vinařství Kadrnka, 0.75 l

Chardonnay, Pozdní sběr, 2020, Vinařství Kadrnka, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17024
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Vinařství Kadrnka
Odruda Chardonnay
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
CNM 22,6
Šarže 01/20
Uzávěr Šroubový uzávěr
250 Kč 207 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:pondělí 30.1 Osobně v Praze: pondělí 30.1 po 17:30 Přepravní společností:úterý 31.1
Podrobnosti

Zlatožluté Chardonnay je ve vůni příjemně ovocité adobře struktorované. V nose se mísí tóny vyzrálého žlutého ovoce, směsi oříšků v medu s krémovitým a slaným podtextem. Chuť je velmi komplexní, harmonická a opulentní, kde opět převládá ovoce v popředí s grilovaným ananasem, zralým mangem či pomelem. Hezky to doplňuje minerální podtón s příjemnou kyselinou. Víno kvasilo a zrálo 8 měsíců z 50% v akátovém sudu-

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový závěr zalit vínem.

Obec: Březí
Trať: Liščí vrch
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny7,2 g/l
Zbytkový cukr5,3 g/l
Vinařství Kadrnka

Rodinné vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti slavné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se rodina věnuje již řadu let. Jindřich se svou rodinou jsou již čtvrtou generací, která ve vinařství pokračuje. Ve vinici a ve sklepě pracuje Jindřich už od dětství, ale prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo jeho první zaměstnání - v roce 2001 nastoupil do Mikrosvín Mikulov, kde získal mnoho zkušeností a vědomostí. Poté měl několik let na starost výrobu vín v sousedním Vinařství Volařík.

Odtud byl už jen malý krok k vlastnímu vinařství. V něm klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově. Pěstuje především odrůdy typické pro tuto oblast v čele s Ryzlinkem vlašským. Je držitelem titulu Vinař roku 2018 v kategorii rodinné vinařství.