Aurelius, Vinum Palaviense, Výběr z cibéb, 2008, Vinselekt Michlovský, 0.375 l

Náš tip
Aurelius, Vinum Palaviense, Výběr z cibéb, 2008, Vinselekt Michlovský, 0.375 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13417
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Aurelius
Kategorie Výběr z cibéb
Kolekce Vinum Palaviense
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché
Ročník 2008
Šarže 1461
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinselekt Michlovský. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Ušlechtilé a vyzývavé dezertní aroma dokonale vyzrálých cibébových hroznů a citrusových plodů je v chuti umocněné originální kompozicí kompotovaných mandarinek s elegantní medovou dochutí.

Doporučujeme podávat s tvarohovým cheese cake s lesním ovocem či sorbetem z čerstvého žlutého melounu. Vhodně doplní dušený ananas se zmrzlinou z manga a vločkami z bílé čokolády. Skvělé je i s domácími bramborovými šiškami s mákem a vanilkovým krémem.

Ocenění:

  • Terravino Izrael 2010 - zlatá medaile
  • AWC Vienna 2012 - stříbrná medaile
  • Mundus Vini 2010 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

 

VINUM PALAVIENSE

Vína mají kontrolovaný původ z vinic v Perné a jejím okolí. Plochy leží v biosférické rezervaci Pálava na úpatí vápencových skal. Na základě proměnlivosti místních podmínek mohou i na malé ploše viniční tratě katastrálního území vznikat originální vína. Hrozny jsou pěstovány systémem integrované produkce a pravidelně dosahují té nejvyšší kvality. Sklizeň je limitovaná. Klady stanoviště ještě zhodnocuje zpracování metodou řízeného kvašení doplněné o další moderní technologické postupy. Kolekci tvoří pouze vína originální přívlastková (tzv. Terroir).

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Perná
Trať: Věstonsko
Alkohol9,0 % obj
Kyseliny7,7 g/l
Zbytkový cukr94,7 g/l
Bezcukernatý extrakt32,2 g/l
Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., který je jedním z předních odborníků v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Nesporně je také průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe. Často usedá i v hodnotících komisích vinařských soutěží. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009 Jeho vína se pravidelně umisťují i v Salonu vín ČR. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním.