Aurelius, Vinum Palaviense, Výběr z cibéb, 2008, Vinselekt Michlovský, 0.375 l

-7 %
Náš tip
Aurelius, Vinum Palaviense, Výběr z cibéb, 2008, Vinselekt Michlovský, 0.375 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13417
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Aurelius
Kategorie Výběr z cibéb
Kolekce Vinum Palaviense
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché
Ročník 2008
Šarže 1461
Uzávěr Korkový uzávěr
290 Kč
269 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 20.8
Podrobnosti

Ušlechtilé a vyzývavé dezertní aroma dokonale vyzrálých cibébových hroznů a citrusových plodů je v chuti umocněné originální kompozicí kompotovaných mandarinek s elegantní medovou dochutí.

Doporučujeme podávat s tvarohovým cheese cake s lesním ovocem či sorbetem z čerstvého žlutého melounu. Vhodně doplní dušený ananas se zmrzlinou z manga a vločkami z bílé čokolády. Skvělé je i s domácími bramborovými šiškami s mákem a vanilkovým krémem.

Ocenění:

  • Terravino Izrael 2010 - zlatá medaile
  • AWC Vienna 2012 - stříbrná medaile
  • Mundus Vini 2010 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

 

VINUM PALAVIENSE

Vína mají kontrolovaný původ z vinic v Perné a jejím okolí. Plochy leží v biosférické rezervaci Pálava na úpatí vápencových skal. Na základě proměnlivosti místních podmínek mohou i na malé ploše viniční tratě katastrálního území vznikat originální vína. Hrozny jsou pěstovány systémem integrované produkce a pravidelně dosahují té nejvyšší kvality. Sklizeň je limitovaná. Klady stanoviště ještě zhodnocuje zpracování metodou řízeného kvašení doplněné o další moderní technologické postupy. Kolekci tvoří pouze vína originální přívlastková (tzv. Terroir).

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Perná
Trať: Věstonsko
Alkohol9,0 % obj
Kyseliny7,7 g/l
Zbytkový cukr94,7 g/l
Bezcukernatý extrakt32,2 g/l
Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., který je jedním z předních odborníků v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Nesporně je také průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe. Často usedá i v hodnotících komisích vinařských soutěží. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009 Jeho vína se pravidelně umisťují i v Salonu vín ČR. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním.