Zweigeltrebe, BIO, Pozdní sběr, 2012, U dvou lip, 0.75 l

-15 %
Zweigeltrebe, BIO, Pozdní sběr, 2012, U dvou lip, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9500
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Výrobce U dvou lip
Odruda Zweigeltrebe
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce BIO
Barva Růžové
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
Šarže 2511
Uzávěr Korkový uzávěr
220 Kč
188 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17. hodině
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Malinová barva s fialkovými odlesky. Ovocná vůně jahod se smetanou Vás příjemně pohltí. Šťavnatá chuť malin a borůvek je plná a intenzivní. Příjemná kyselinka krásně harmonizuje s nízkým zbytkovým cukrem a svěží dochuť dělá víno vysoce pitelným a budete se těšit na každý další doušek tohoto krásného biovína z vinic v obci Hýsly.

Obec: Hýsly
Trať: Moštensko

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 1,0 g/l
Kyseliny: 5,6 g/l
Bezcukernatý extrakt: 19,3 g/l

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

BIOVÍNA

Vinařství U dvou lip vyrábí řadu bio vín, i řadu přívlastkových vín. Nespornou výhodou vín z produkce BIO je, že v hroznech a následně i ve vínech nejsou žádná rezidua pesticidů, herbicidů ani fungicidů. Díky moderním technologiím, např. použití dusíku při výrobě, je možné minimalizovat jinak běžně užívané ochranné síření vín. Snahou vinařství je omezit veškeré chemické vstupy, od vysazování vinic, přes péči o ně, až po výrobu vína a to na nejnižší možnou míru.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hýsly
Trať: Moštěnsko
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny5,6 g/l
Zbytkový cukr1 g/l
Bezcukernatý extrakt19,3 g/l
U dvou lip

Vinařství u Dvou lip najdeme v obci Hýsly na Moravě. Vlastní 35 ha vinic v certifikaci BIO. Dominantu vinic v podhůří Chřibů tvoří lípy se sochou svatého Jana Nepomuckého. Zaměřují se na produkci Bio vín a přívlastkových vín. Část produkce je zpracována v režimu Bio. Při bioprodukci nesmí být užito chemických hnojiv ani jiných látek, které narušují životní prostředí. K ošetření révy používají přípravky na přírodní bázi. Mají originálně zpracované etikety. Na obou kolekcích vín jsou hudební motivy. Na kolekci přívlastkových vín je přenesený notový zápis písničky „Johančiny slzy“, kterou pro vinařství složila kapela Čechomor. Na Bio vínech jsou ztvárněny hudební nástroje, na které muzikanti z Čechomoru hrají.