Sylvánské zelené, Premium Collection, VOC Valtice, 2018, Château Valtice, 0.75 l

Sylvánské zelené, Premium Collection, VOC Valtice, 2018, Château Valtice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15390
Oblast Morava
Výrobce Château Valtice
Kategorie VOC
Kolekce Premium Collection
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
Šarže 18064
Uzávěr Korkový uzávěr
289 Kč 239 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:zítra Osobně v Praze: zítra po 17:30 Přepravní společností:pozítří
Podrobnosti

Krásná a plná vůně připomíná kytici rozkvetlých lučních květů, sušené bylinky a lehké tóny sladkého ovoce. Chuť je příjemná, harmonická, plná, s dlouhou dochutí.

Víno doporučujeme rybám, drůbežímu masu a sýrům.

 

Doporučená teplota podávání je 8° - 12°C. Skladujte bez přístupu světla tak, aby byl korek zalit vínem. Víno je možno archivovat.

Obec: Valtice
Trať: Pod Reistnou
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny7 g/l
Zbytkový cukr4,1 g/l
Bezcukernatý extrakt19,1 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.