Svatovavřinecké, Sweet, Pozdní sběr, 2015, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l

Svatovavřinecké, Sweet, Pozdní sběr, 2015, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11803
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Sweet
Barva Červené
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
CNM 21,2
Šarže 22/2015
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Karel Průša - Vinařství Na Soutoku. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Ročník 2015 byl neobyčejně příznivý pro tvorbu červených vín. Svatovavřinecké SWEET v sobě kombinuje příjemnou svěžest a hravost nasládlé chutě s krásně intenzivní vůní lesních malin a černého rybízu. Barva je typicky tmavě granátová se saténovými odlesky. Víno je šťavnaté, plné mladistvého elánu a ovocnosti. Působí sladce mladým dojmem, je nekomplikované, dobře se pije a svou svěží ovocnou chutí nabádá k dalšímu ochutnávání.

Doporučujeme podávat samostatně nebo v kombinaci s lehčími pokrmy a sýry. Víno je maximálně vhodné pro delší posezení s přáteli.

 

Doporučená teplota podávání: 14 - 16 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 8 let od lahvování.

Z této šarže vína bylo vyrobeno 2 666 kusů lahví. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 29. 9. 2015.

 

"Řada SWEET" - Nová řada vín rodinného vinařství Na Soutoku, vyráběná výhradně z modrých hroznů moravských odrůd netradičními a moderními postupy. Ochutnejte sametově nasládlé červené víno „SWEET".

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Novosedly
Trať: Nad sklepy
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny5 g/l
Zbytkový cukr8,7 g/l
Bezcukernatý extrakt23,1 g/l
Karel Průša - Vinařství Na Soutoku

Vinařství Na Soutoku je rodinné vinařství. Najdeme ho na kraji města Břeclav. Asi 15 km od vinařství se nachází soutok řek Moravy a Dyje. Je to zároveň i místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem. V roce 2011 ho založil Ing. Karel Průša CSc., který se vínem z výrobního i výzkumného hlediska zabývá od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml. O obchod a propagaci se stará starší syn, Ing. Přemysl Průša. Nevlastní žádné vinice. Hrozny vykupují od prověřených dodavatelů. Jejich filozofií je se naplno věnovat výrobě a práci ve sklepě. Způsob výroby je založen na kombinaci tradičních postupů a tradici výroby vína na Moravě, s nejmodernějšími postupy. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé a Tramín červený. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Rulandské modré, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, André, Merlot, Frankovku a Zweigeltrebe.