Snoubení vína Volařík s tmavou čokoládou

Náš tip
Snoubení vína Volařík s tmavou čokoládou Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15183
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Uzávěr Korkový uzávěr
490 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
pondělí 19.4
Osobně v Praze:
pondělí 19.4 po 17:30
Přepravní společností:
úterý 20.4
Podrobnosti

Vyzkoušejte jedinečné spojení Vlašáku 2019 z Železné (vlajkové lodi vinařství Volařík) a luxusní čokolády Chocoalchemy, vytvořené na míru k tomuto konkrétnímu vínu. Krásný dárek pro všechny, kteří rádi zkouší něco nového.

Osobitá a jemná 73,5% čokoláda z Mexika z oblasti Oxaca s nádechem květů citrusu, doladěná kombinací 17 bylin a čajů s kapkou révového vinného oleje a s výrazným akcentem himalájské diamantové soli. Sametové kakaové tóny, spolu s ovocným a bylinným nádechem tvoří rafinovaný kontrast k Ryzlinku vlašskému ze Železné.

Servírování: Nalijte víno do sklenice a poté na její okraj pověste čokoládovou podkovu. Přičichněte, nechte v puse rozplynout kousek čokolády a poté zapijte vínem...

Dárkové balení obsahuje: 0,75 l Ryzlink vlašský, 22 g čokolády (4 ks ve tvaru podkoviček) a dárkovou tašku. 

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Perná
Trať: Železná
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny7,2 g/l
Zbytkový cukr1,3 g/l
Vinařství Volařík

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.