Sauvignon, Výběr z hroznů, 2017, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Sauvignon, Výběr z hroznů, 2017, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16190
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Sauvignon
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché víno
Ročník 2017
CNM 25,4
Šarže 4317
Uzávěr Šroubový uzávěr
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Harmonické a plné víno s příjemnou barvou sytě žlutého citronu voní po jostě a černém rybízu s medovým závěrem. V chuti rozeznáte zajímavé minerální podtóny se svěží kselinkou, cibéby i vyzrálý angrešt s limetkovou až červenogrepovou stopou na konci.

Doporučujeme podávat jako aperitiv či dezertům a zeleninovým jídlům.

Ocenění:

  • Vinařské Litoměřice 2022 - velká zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 7 - 9 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 4 - 6 let. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 9. 10. 2017

Obec: Dobšice
Trať: U Hájku
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny7,5 g/l
Zbytkový cukr61,2 g/l
Bezcukernatý extrakt24 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení