Ryzlink vlašský, Zimní vrch, Výběr z bobulí, 2017, Vinařství Volařík, 0.75 l

Ryzlink vlašský, Zimní vrch, Výběr z bobulí, 2017, Vinařství Volařík, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14811
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Výběr z bobulí
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché víno
Ročník 2017
CNM 29,8
Šarže 1716
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Volařík. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Botrytický sběr Ryzlinku vlašského ze Zimního vrchu v sobě koncentruje aromatiku po kandované citrusové kůře, rozinkách a medu. Chuť je příjemně plná a extraktivní, s lehkou mineralitou v závěru.

Ocenění:

  • Weinparade Poysdorf 2019 - šampion
  • Vinař roku 2019 - šampion bílých vín
  • Národní soutěž vín 2019 - vítěz kategorie
  • Vinařské Litoměřice 2019 - zlatá medaile
  • Zlatý pohár Česko-Slovenska - zlatá medaile
  • Salon vín 2020 - stříbrná medaile
  • Grand Prix Vinex 2019 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dolní Dunajovice
Trať: Zimní vrch
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny8,3 g/l
Zbytkový cukr109,4 g/l
Vinařství Volařík

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.