Ryzlink vlašský, Terroir Ořechová hora, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Volařík, 0.75 l

-8 %
Ryzlink vlašský, Terroir Ořechová hora, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Volařík, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15357
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Terroir
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 1815
Uzávěr Korkový uzávěr
VS-Neumožnit navýšení konta True
VS-Neumožnit čerpání True
330 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 8 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Oblíbený vlašák z trati Ořechová hora je luxusním spojením vůně vlašského ořechu a sladkého citrónu s medově rozinkovou dochutí, kterou získal díky lehké botrytidě na hroznech. Víno je velmi extraktivní, harmonické a minerální v závěru.

Doporučujeme podávat ke kachně na zázvoru s jablky a bramborovým knedlíkem se strouhankou nebo Chilli con Carne.

Ocenění:

  • Valtické vinné trhy 2020 - velká zlatá medaile
  • Národní soutěž vín 2020 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korkový uzávěr zalit vínem. Doporučená doba archivace je 10 let. Vína bylo vyrobeno pouze 4 300 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Březí
Trať: Ořechová hora
Alkohol14,5 % obj
Kyseliny7,8 g/l
Zbytkový cukr13,5 g/l
Vinařství Volařík

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.

Zákazníci k tomuto zboží kupují