Ryzlink vlašský, Pozdní sběr, 2019, Annovino Lednice, 0.75 l

-10 %
Ryzlink vlašský, Pozdní sběr, 2019, Annovino Lednice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16393
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Château Lednice
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Šarže L1922/4
Uzávěr Korkový uzávěr
179 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Víno má jemnou zelenkavou barvu. V aromatickém profilu vína najdete příjemnou kombinaci květinových tónů podpořenou jemnou lipovostí. Chuť je mohutná, strukturovaná a taktéž zajímavě květinová a minerální.

Doporučujeme podávat ke grilovanému kuřecímu masu.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Lednice
Trať: U červené studánky
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny6,6 g/l
Zbytkový cukr3,8 g/l
Château Lednice

Vinice vinařství Château Lednice se rozkládají v oblasti Lednicko-valtického areálu. Nejrozšířenější odrůda, kterou společnost zpracovává je Rulandské šedé. Toto víno, které je pěstováno ve vyhlášených tratích Jižní svahy a U Cihelny ve Valticích dosahuje opravdových kvalit. Další důležitou odrůdou je Tramín červený z trati Ve Starých v Lednici. Vinařství Château Lednice vyrábí také víno z hroznů univerzitních vinic Mendelovy univerzity, zahradnické fakulty. Víno se pěstuje a zpracovává dle zásad integrované produkce tzn. ekologicky s úctou k přírodě. Víno, které firma vyrábí je dodáváno v typických lahvích typu Schlegel, do kterých je víno stáčeno odedávna. Vinařství je také provozovatelem zajímavého sklepního podzemí - Valtického Podzemí, které vzniklo rekonstrukcí části historických sklepů a jejich propojení. Sklepení má délku přes 700 metrů a můžete zde ochutnat všechna vína z vinařství Château Lednice. Společnost vystavuje svá vína na vinařských soutěžích doma i v zahraničí a pravidelně získává řadu ocenění.