Ryzlink rýnský, Premium Collection, Výběr z hroznů, 2012, Château Valtice, 0.75 l

Náš tip
Ryzlink rýnský, Premium Collection, Výběr z hroznů, 2012, Château Valtice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10666
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Château Valtice
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Premium Collection
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
Šarže 214/12
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Valtice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Vůně vína připomíná sušené meruňky a citrusy s jemnými minerálními tóny. Chuť je plná, harmonická s dlouhou dochutí.

Doporučujeme podávat k candátovi, krůtě a sýrům s bílou plísní.

Ocenění:

  • Salon vín 2014 - 100 nejlepších vín ČR
  • IWC Finger Lakes 2014 - stříbrná medaile

Obec: Hrádek
Trať: Pustina

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 7,2 g/l
Kyseliny: 5,6 g/l
Bezcukernatý extrakt: 19,9 g/l

Doporučená teplota podávání: 8 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hrádek
Trať: Pustina
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny5,6 g/l
Zbytkový cukr7,2 g/l
Bezcukernatý extrakt19,9 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.