Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2018, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l

Náš tip
Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2018, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16029
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
CNM 21
Šarže 1165/2018
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Karel Průša - Vinařství Na Soutoku. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno je intenzivně ovocné, s tóny vyzrálých meruněk a lučního medu, je šťavnaté a osvěžující, nabádající k dalšímu ochutnávání. V delším závěru nalezneme krásnou dochuť čajových lístků a citrusových plodů. Hrozny pro výrobu tohoto vína pochází ze starých vinic nedaleko obce Havraníky se špičkovou polohou a minerálním složením půdy. Ta vínu propůjčila silně minerální charakter a vysoký bezcukerný extrakt. Víno je intenzivně ovocné, s tóny vyzrálých meruněk a lučního medu, je šťavnaté a osvěžující, nabádající k dalšímu ochutnávání. V delším závěru nalezneme krásnou dochuť čajových lístků a citrusových plodů.

Doporučujeme podávat s pokrmy studené kuchyně, pikantními sýry, ovocem, drůbežím masem ve smetanových omáčkách a mořskými plody.

Ocenění:

  • Salon vín 2021 - zlatá medaile (100 nejlepších vín v ČR)

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Tohoto vína bylo vyrobeno 1 333 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Havraníky
Trať: Staré vinice
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny8,2 g/l
Zbytkový cukr8,4 g/l
Bezcukernatý extrakt24,7 g/l
Karel Průša - Vinařství Na Soutoku

Vinařství Na Soutoku je rodinné vinařství. Najdeme ho na kraji města Břeclav. Asi 15 km od vinařství se nachází soutok řek Moravy a Dyje. Je to zároveň i místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem. V roce 2011 ho založil Ing. Karel Průša CSc., který se vínem z výrobního i výzkumného hlediska zabývá od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml. O obchod a propagaci se stará starší syn, Ing. Přemysl Průša. Nevlastní žádné vinice. Hrozny vykupují od prověřených dodavatelů. Jejich filozofií je se naplno věnovat výrobě a práci ve sklepě. Způsob výroby je založen na kombinaci tradičních postupů a tradici výroby vína na Moravě, s nejmodernějšími postupy. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé a Tramín červený. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Rulandské modré, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, André, Merlot, Frankovku a Zweigeltrebe.