Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2017, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Náš tip
Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2017, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16231
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché víno
Ročník 2017
CNM 22,6
Šarže 5817
Uzávěr Šroubový uzávěr
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Elegantní víno zelenkavě zlatavé barvy s opojnou nasládlou vůní lipových květů a přezrálých meruněk provází příjemná vyšší kyselinka i jemné minerální tóny s dochutí po meruňkovém džemu. Ovocné tóny mladého vína přecházejí při delším ležení do minerálně petrolejových nuancí.

Doporučujeme podávat jako netradiční a výjimečný aperitiv, chutnat vám bude i k rybím, vepřovým a telecím masům, grilovaným kuřatům i tvrdým sýrům.

Ocenění:

  • Salon vín 2021 - zlatá medaile (100 nejlepších vín v ČR)
  • Vinařské Litoměřice 2022 - velká zlatá medaile
  • Národní soutěž vín 2021 - velká zlatá medaile + vítěz kategorie
  • Bacchus Madrid 2021 - zlatá medaile
  • Top 77 vín v ČR 2022

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 6 - 8 let. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 17. 10. 2017

Obec: Dobšice u Znojma
Trať: U Hájku
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny7,5 g/l
Zbytkový cukr40,2 g/l
Bezcukernatý extrakt25,3 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení