LIKVIDACE SKLADU !!! - slevy až 50 %, více než 200 zlevněných položek

Růž, Naturální víno, 2022, Milan Nestarec, 1 l

-20 %
Náš tip
Růž, Naturální víno, 2022, Milan Nestarec, 1 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17968
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Výrobce Milan Nestarec
Odruda Cuvée
Kategorie Naturální víno
Barva Růžové
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2022
Uzávěr Korunkový uzávěr
Běžná cena s DPH 349 Kč 279 Kč 231 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:dnes Osobně v Praze: dnes po 17:30 Přepravní společností:zítra
Podrobnosti

Aby byla naše polička litrovek kompletní, přidali jsme k osvědčeným Bělu, Nachu a Okru taky Růž: fresh, v nejlepším slova smyslu selské a "chlastací" růžové víno. Dělal jsem ho už kdysi (2012 a 2013) a s ročníkem 2021 jsem se k této myšlence s radostí vrátil. Růž je skvělý materiál ve skromném kabátě, tzv. "high value for money“. Založeno na naší milované Frankovce. Nečiřeno, nefiltrováno.

Etiketa je vlastnoruční linoryt mé ženy Mirky; litrová láhev mi připomíná dětství tvarem a lidovou pivní zátkou i svým velkorysým objemem. Toto jsme prostě my, jen v blědě růžovém.

Jediná nelokální inspirace je citát, původně věnovaný dynamické architektuře slavného mexického architekta Luise Barragána (známého mj. svou náklonností k zářivě růžové barvě), ale extrémně pasující i tady k naší Růže.  

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla. Případný kal nebo sediment není vadou vína, ale přirozenou vlastností.

 

Autentisté - naturální vína

Vinařství Milan Nestarec je šlenem sdružení Autentistů, které v roce 2008 založil spisovatel a vinař Bogdan Trojak. Autentisté se koncentrují na přípravu vín „neinvazivními“, tradičními postupy. Jejich cílem je tvorba poctivých, přírodu respektujících vín, v nichž se naplno odráží duch vinařské krajiny zachycený osobitou rukou vnímavého vinaře. Skutečné víno by mělo být podle Autentistů hodnověrným nápojem získaným toliko z hroznů, bez nadbytečných technologických zásahů a přidávaných látek – selektovaných kvasinek, enzymů, taninů či čiřidel. Ve vinicích pak dodržují pravidla platná pro bioprodukci. Autentisté vnímají svoji práci jako poslání. Nejde pouze o podnikání – důležité je, aby někdo zachoval chuť tradičních vín a dal díky šetrným postupům vyniknout skutečnému terroiru. Všichni členové se musí řídit "Chartou Autentistů".

Obec: Velké Bílovice & Moravský Žižkov
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr1 g/l
Milan Nestarec

Milan Nestarec je nadšený vinař z Moravského Žižkova, který se věnuje produkci prvotřídních naturálních vín. Jeho práce je vysoce ceněna mezi všemi milovníky zcela přírodních vín po celém světe. V prodeji je najdete například v New Yorku, Tokyu, Londýně, Singapuru, Paríži či Montrealu. Milan je také šlenem spolku Autentisté. Vinaři zde sdružení se řídí Chartou Autentistů, která stanovuje vlastní přísná pravidla pro pěstování vín, daleko převyšující běžnou kategorii BIO. Vína jsou převážně nečiřená, nesířená a nefiltrovaná.

„Jsme přesvědčeni, že přirozené metody pěstování révy vinné a zpracování hroznů jsou nejvhodnější a vedou k tomu nejlepšímu výsledku. Jedná se o řemeslo, které vyžaduje hluboký morální závazek. Není zde místo pro lež a každá chyba má důsledky, se kterými se následně musíme vypořádat. Tato práce nám dává pochopit, co je to příroda a pokud jí nebudeme naslouchat a respektovat ji, tak pracujeme sami proti sobě.“ - Milan Nestarec.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení