Doprava vín až domů přes DPD nově již od 99 Kč!

Peace Wine - 6x Vlašák z Vinařství Kadrnka

Náš tip
Peace Wine - 6x Vlašák z Vinařství Kadrnka Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17693
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Limitovaná edice 6 krásných Ryzlinků vlašských od Jindry Kadrnky. Z Březí, z Dunajovských kopců, z kraje Vlašáků. Vlašák v srdci, vlašák v duši, vlašák ve sklenici. Peace Wine.

ZDARMA dárek – originální WINEBAG!

 

A co o této kolekci říká sám Jindra?

Peace Wine - zkrátka jen pozdrav heslo či zdravice. Vzpomínka na jeden z hudebních milníků doby, který znamenal také hodně pro spoustu dalších hudebníků poté.

Všechny limitky vždy byly, jsou a budou v duchu milované hudby, která je nedílnou součástí našeho života a vinařství. Zároveň se také dotýká aktuální nálady, pocitů a stavu mezi lidmi. Cílem je naladit na pozitivní notu, odlehčit chmury, nakopnout k lepšímu pohledu a přístupu a vychutnat si výjimečnost sady vín.

A samozřejmě je to vždy HLAVNĚ O VÍNĚ!!! Vůbec poprvé se sešla plná bedna Vlašáku, což je zásadní odrůda Mikulovska, Dunajovských kopců, Březí a našeho vinařství obzvlášť. Velký důraz je zde na nové rozdělení našich vín do tří úrovní, jednoduše řečeno, na co které víno je a co s ním nejlépe.

Systém (náš nese označení dle K2, K3 a K4 ) je dle inspirace ze zahraničí a věřím, že vnese jasné odpovědi na otázky kolem vína. Je tomu věnováno dost místa na obalu a i po přechutnání celé sady by to mělo dávat smysl. A závěrem dodávám, že polovina vína je mimo bednu k dostání už jen přes vybrané partnery, bo my už ho na standartní etiketě nemáme a jsou vyprodána.....

A úplně na závěr, že součástí je tradiční march, nyní v podobě super Winebagu s Jindrou na odznáčcích.

 

Vína, která v limitce najdete, jsou již zatříděna podle nového Kadrnkovic káčkového systému.  V sadě Peace Wine máte možnost projít všechny tři kategorie a ještě u jedné jediné odrůdy! Jedinečné! Pojďme tedy na to:

K2

Ryzlink vlašský Slunný vrch 2020

Vlašák je zelenkavě žluté barvy se střední viskozitou. Vůně je po svěžím a čerstvém ovoci s tóny kvetoucí louky a minerálním závěrem. Chuť je výrazně minerální a slaná plná citrusového ovoce, zeleného kiwi, jemně kořenitými podtóny a slanou dochutí. Víno je z mladých vinic z Pavlova a zrálo v kombinaci dřevěných sudů a nerezu.

Ryzlink vlašský Ořechová hora 2021

Zelenkavě žlutý Vlašák je vůni plný čerstvého ovoce s tóny zralých hroznů, citrusů, zelených jablek, žlutých rynglí s minerálním závěrem. Chuť je velmi živá, šťavnatá, výrazně ovocitá se slanou dochutí. Krásně pitelný Vlašák prezentující K2 a mladou vinici z Ořechové hory.

K3

Ryzlink vlašský Ořechová hora 2021

Zlatožlutý Vlašák je pěkné viskozity. Vůně je čistá a intenzivní s tóny mandarinek, zralého žlutého ovoce, citrusů s květinovými tóny a medovo minerálním závěrem. Chuť je opulentní, živá a šťavnatá s tóny zralého čerstvého ovoce a dlouhou slanou dochutí. Vlašák, ve kterém byla kombinace mladých a starších vinic, ve dvou sklizních a kombinace zrání vína v nerezu a dřevě.

Ryzlink vlašský Liščí vrch 2021

Vlašák je zlatožluté barvy s velmi dobrou viskozitou. Vůně je krásně ovocitá, jemně kořenitá a strukturovaná s herbálními tóny, kde převládají červené grepy, pražené mandle a vlašské ořechy. Chuť je šťavnatá, živá, řízná a plná čerstvého ovoce, ořechů s tóny lučních květů. Tento Vlašák pochází z kombinace vinic starších i mladších. Polovina vína kvasila a zrála v dubovém sudu a polovina v nerezu.

K4

Ryzlink vlašský Liščí vrch 2020

Vlašák je zlatavé barvy s dobrou viskozitou. Vůně je krásně nazrálá s výraznými tóny sušeného ovoce, pomerančové kůry, pražených mandlí, slaného karametu a ušlechtilého dřeva. Chuť je výrazně strukturovaná, ovocitá a kořenitá se slanou dochutí. Vlašák pochází z vinic starších 50 let. Víno kvasilo a zrálo rok v kombinaci dubových a akátových sudů.

Ryzlink vlašský Ořechová hora 2021

Tento Vlašák je výrazně zlatožlutý a krásně olejovitý. Vůně výrazně medová, citrusová, rozinková, velmi bohatá s tóny meruňkové marmelády a ušlechtilé botrytidy. Chuť je velmi živá, opulentní a plná přezrálého ovoce, tónů meruněk, kůry mandarinek, čerstvého medu s výraznou minerální, slanou a dlouhou dochutí. Vlašák pochází z vinic starších 55 let a víno kvasilo a zrálo v akátových a dubových sudech.

Vinařství Kadrnka

Rodinné vinařství Kadrnka je držitelem titulu Vinařství roku 2022. Nachází se ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti slavné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se rodina věnuje již řadu let. Jindřich se svou rodinou jsou již čtvrtou generací, která ve vinařství pokračuje. Ve vinici a ve sklepě pracuje Jindřich už od dětství, ale prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo jeho první zaměstnání - v roce 2001 nastoupil do Mikrosvín Mikulov, kde získal mnoho zkušeností a vědomostí. Poté měl několik let na starost výrobu vín v sousedním Vinařství Volařík.

Odtud byl už jen malý krok k vlastnímu vinařství. V něm klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově. Pěstuje především odrůdy typické pro tuto oblast v čele s Ryzlinkem vlašským.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení