Pálava, Pozdní sběr, 2017, Vinařství Baloun, 0.75 l

Pálava, Pozdní sběr, 2017, Vinařství Baloun, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14370
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Pálava
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 16028
Uzávěr Korkový uzávěr
275 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Víno má zelenožlutou barvu se zlatavými podtóny. Vůně je velmi příjemná, převládá v ní ovocitost a květinovo kořenitá aromata. V chuti vzhledem k příjemnému zbytku cukru najdeme kombinaci lučního medu, vanilky a zralých citrusových plodů, zvláště pak pomerančů. Vše podtrhuje jemná kořenitá dochuť.

Doporučujeme podávat k sladkým úpravám masa, jemným paštikám a sýrům se zelenou a modrou plísní.

 

Doporučená teplota podávání: 14 - 16 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Šitbořice
Trať: Mladý
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr8,3 g/l
Vinařství Baloun

Radomil Baloun pochází z vinařského rodu ve Velkých Bílovicích, který pěstoval a vyráběl vino po mnoho generací. Podnikání a vinaření má v krvi a tak v roce 1991 založil firmu, která se rychle rozvíjela. Dnes tato vinařská firma s moderními technologiemi, nádhernými historickými sklepy s barikovými sudy, kde zrají vína, dostává ceny na výstavách doma i v zahraničí. Hned v prvním roce podnikání firma vyrobila 850 tisíc lahví perlivého vína Casius, které bylo v té době velmi populární, ale od roku 1992 firma přešla k výrobě tichého vína. V roce 1993 firma koupila sklepní hospodářství ve Velkých Pavlovicích, pak pobočku v Hustopečích u Brna a bývalé Vinařské závody Velké Pavlovice. Kapacita obou provozů je více než milion litrů. V Hustopečích jsou zrekonstruované archivní sklepy, kde může zrát přibližně 150 tisíc lahví vína. Základna firmy Radomila Balouna je ve Velkých Pavlovicích. Zdejší sklep a budovy pocházejí z roku 1750 a byly postaveny jako panský dvůr Marie Terezie, který pro ni koupil její manžel hrabě Esterházi. Samotný sklep, kde v sudech leží převážně červené víno, má kapacitu 150 tisíc litrů a ve své době sloužil jako tzv. Desátkový, tedy pro odvod desátého dílu vína poddaných své vrchnosti.

V roce 1997 firma začala s výrobou vín tzv. řízené fermentace, což je velmi jednoduše řečeno tepelné ovlivňování veškerých procesů probíhajících při výrobě vína, od sklizně hroznů až po jeho nalahvování. V dalších letech následovaly postupné investice do rekonstrukcí sklepů a budov včetně instalace moderních zařízení. Vinařství dnes obhospodařuje cca 100 hektarů vlastních vinic. 40 hektarů modrých odrůd je vysázena přímo ve Velkých Pavlovicích ve viniční trati Nadzahrady. Dalších 60 hektarů převážně bílých odrůd leží v katastru Mikulova na pálavských vrších. Firma svá vína každoročně prezentuje na prestižních výstavách vín doma i v zahraničí - Vinalies Internationales Paris, Concours Mondial de Bruxelles, International Wine Challenge London, Femmes et Vins du Monde - Monaco, China Wine and Spirits Competition, AWC Vienna, Weinparade Poysdorf, Györ, FESTWINE Brno, Muvina Prešov, Vinum Juvenale Brno, Valtické vinné trhy a další. Odměnou za účast na těchto výstavách jsou získaná medailová ocenění vín, ať už červených, bílých nebo růžových. Tato ocenění mají svůj význam hlavně pro potenciálního zákazníka, který se s těmito víny setkává poprvé. Být úspěšný na výstavách vín samo o sobě pro dobrý obchod ještě nestačí. Každé víno daného ročníku prochází selektivním výběrem a podle výsledku je zařazeno do základní řady, nebo do výběrové řady. Získaná ocenění přitom na jejich zařazení nemají žádný vliv. Vína základní řady zásadně neoznačují přívlastkem ani oceněními, i když je získala, nebo byla přívlastková. Tato vína přitom plně odpovídají konkurenci vín běžně prodávaných v České republice. Co nesplňují, jsou požadavky majitele firmy. Tím Vinařství Baloun udržuje své vysoké nároky na TOP vína a zvyšuje svou prestiž.