Müller Thurgau, K2 Ořechová hora, Pozdní sběr, 2021, Vinařství Kadrnka, 0.75 l

Müller Thurgau, K2 Ořechová hora, Pozdní sběr, 2021, Vinařství Kadrnka, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17685
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2021
CNM 22,4
Šarže 04/21
Uzávěr Šroubový uzávěr
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Krásně zlatavá barva slibuje už od pohledu, že toto je trochu jiný Müller. Ve vůni je velmi bohatý, kde se doplňují tóny zralých broskví, hrušek, červených jablek, žlutého melounu a dalšího ovoce s kořenitým závěrem. Chuť je výrazně ovocitá a komplexní s minerálním závěrem. Zdravé hrozny macerovaly 24 hodin v lisu, než byly lisovány. Víno kvasilo a zrálo v nerezové nádobě, kde po dokvasu bylo mícháno 4 měsíce na jemných kalech.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový závěr zalit vínem. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 28.9.2021

Řada K2

Víno ovocné, květnáté, svěží, suché a dobře pitelné lehčího typu. Víno většinou pochází zmaldších vinic - do 15let, tvořené v nerezu s jemnou prací míchání na kvasnicích.

Obec: Březí
Trať: Ořechová hora a Liščí vrch
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny7 g/l
Zbytkový cukr2,3 g/l
Vinařství Kadrnka

Rodinné vinařství Kadrnka je držitelem titulu Vinařství roku 2022. Nachází se ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti slavné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se rodina věnuje již řadu let. Jindřich se svou rodinou jsou již čtvrtou generací, která ve vinařství pokračuje. Ve vinici a ve sklepě pracuje Jindřich už od dětství, ale prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo jeho první zaměstnání - v roce 2001 nastoupil do Mikrosvín Mikulov, kde získal mnoho zkušeností a vědomostí. Poté měl několik let na starost výrobu vín v sousedním Vinařství Volařík.

Odtud byl už jen malý krok k vlastnímu vinařství. V něm klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově. Pěstuje především odrůdy typické pro tuto oblast v čele s Ryzlinkem vlašským.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení