Johanniter, Pozdní sběr, 2020, Vinařství Kadrnka, 0.75 l

Johanniter, Pozdní sběr, 2020, Vinařství Kadrnka, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16581
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Johanniter
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
CNM 22
Šarže 16/20
Uzávěr Šroubový uzávěr
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Jožinek, jak mu říká děda, je letos minerální plnohubý Rýňák jak poleno. Zlatožlutá barva slibuje bohatost vína, která tam všude je. Ve vůni jsou zralé meruňky, broskve, nektarinky, jemná květnatost, kořenitost s minerálním podtónem. Chuť je velmi živá, ovocitá, šťavnatá, komplexní a krásně slaná s kořenitým závěrem. Víno kvasilo a zrálo na dubovém sudu.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Obec: Březí
Trať: Liščí vrch
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,7 g/l
Zbytkový cukr0,9 g/l
Vinařství Kadrnka

Rodinné vinařství Kadrnka je držitelem titulu Vinařství roku 2022. Nachází se ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti slavné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se rodina věnuje již řadu let. Jindřich se svou rodinou jsou již čtvrtou generací, která ve vinařství pokračuje. Ve vinici a ve sklepě pracuje Jindřich už od dětství, ale prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo jeho první zaměstnání - v roce 2001 nastoupil do Mikrosvín Mikulov, kde získal mnoho zkušeností a vědomostí. Poté měl několik let na starost výrobu vín v sousedním Vinařství Volařík.

Odtud byl už jen malý krok k vlastnímu vinařství. V něm klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově. Pěstuje především odrůdy typické pro tuto oblast v čele s Ryzlinkem vlašským.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení