Hibernal, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Štěpánek, 0.75 l

Hibernal, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Štěpánek, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15108
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Hibernal
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 3418
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Štěpánek. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno má světle zelenkavou barvu. Výrazná vůně černého rybízu a černého bezu s angreštovým závěrem. Chuť je plná, intenzivní s aroma černého rybízu.

Ocenění:

  • Víno Bojnice 2019 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C


Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 4 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Pavlovice
Trať: Nadzahrady
Alkohol9,5 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr38 g/l
Vinařství Štěpánek

Vinařství Štěpánek je rodinná firma v Mutěnicích na Moravě. Vinařství založili v roce 2006 otec a syn. Z původního klasického vinného sklípku se v roce 2005 přestěhovali do nově zbudovaného objektu, který je postaven mezi vinicemi. Rozloha jejich vinic je jeden hektar. Zbytek hroznů nakupují od stálých dodavatelů. Zaměřují se pouze na zpracování moravských hroznů. Vinařství se specializuje na výrobu lehce ovocných vín, s nižším obsahem alkoholu a zbytkovým cukrem. Roční produkce je kolem 30.000l. Vyrábí především bílá a růžová vína (v poměru 70% bílých a 30% rosé). Pěstují především odrůdy: Rulandské šedé, Hibernal, Tramín červený, Sauvignon a Dornfelder.