Frankovka, Pozdní sběr - Barrique, 2013, František Mádl - Malý vinař, 0.75 l

Náš tip
Frankovka, Pozdní sběr - Barrique, 2013, František Mádl - Malý vinař, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15235
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Frankovka
Kategorie Pozdní sběr - barrique
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže 1335
Uzávěr Korkový uzávěr
289 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 19.1
Podrobnosti

Hrozny vynikajícího ročníku 2013 pochází ze starých keřů. Sudy barrique, ve kterých víno zrálo 24 měsíců dodaly vínu skvělou hedvábnou a opulentní chuť. Dopřejte vínu několik minut k nadechnutí a to Vás odmění pestrou vůní zralého o voce a dlouhou lahodnou chutí, která doplní váš gastronomický zážitek.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Trať: Přední hora
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny5,8 g/l
Zbytkový cukr0,04 g/l
František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic

Vinařství Mádl Velké Bílovice bylo založeno roku 1992 v obci Velké Bílovice na Moravě velkopavlovické podoblasti. František Mádl zvaný také "Malý vinař" získal titul Vinařství roku 2011. Víno tohoto vinařství je vyráběno v malých šaržích v celkové produkci do 200 tis. lahví. František Mádl produkuje vína v tradičních odrůdách nejen pro Moravu, ale také pro tuto vinařskou oblast. Jednu třetinu hroznů nakupuje od smluvních partnerů, se kterými má stanovenou výši hektarového výnosu, aby zatížení keřů bylo nižší a kvalita hroznů vysoká. Révu vinnou pěstuje na ploše 10 ha a to co nejvíce ekologicky šetrným způsobem. Vína jsou kvašena a školena v nerezových tancích. Část červených vín zraje v dubových sudech. K nejoblíbenějším samozřejmě patří jeho "Rulanda", Tramín a Sauvignon, ale vyhlášená a pro tuto oblast příznačná jsou červená vína s etiketou František Mádl.