Dornfelder, Jakostní odrůdové, 2019, Vinařství František Zapletal, 0.75 l

Dornfelder, Jakostní odrůdové, 2019, Vinařství František Zapletal, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16412
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Dornfelder
Kategorie Jakostní odrůdové
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Šarže 1930
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství František Zapletal. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Doporučená teplota podávání: 14 - 16 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Trať: Dlouhá hora
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny4,9 g/l
Zbytkový cukr0,2 g/l
Vinařství František Zapletal

Vinice vinařství František Zapletal se nachází v exkluzivních polohách svahů v okolí města Velké Bílovice. Vinice jsou orientovány na jihovýchod a společně s kvalitními půdními podmínkami dávají vzniknout vínům s vysokou cukernatostí a typickými aromatickými látkami. Nachází se 160 a 200 metrů nad mořem a leží na úrovni 50° severní šířky. V současné době vlastní vinařství vinice o rozloze 17 hektarů (Přední Hora, Nová Hora, Pod Belegrady, Zadní Hora, Dlouhá Hora, Vinohrádky). Ve vinařství vyrábí jakostní a přívlastková vína, která jsou zpracována v nových výrobních prostorách. Vína jsou vyráběna tradičními postupy s použitím moderních technologií. Bílá vína jsou uložena v nerezových tancích a červená vína jsou školena v dubových ležáckých i barikových sudech. Velká a vzácná vína jsou uložena v archivním sklepě, který byl v roce 2000 zrekonstruován. Řez vinic je regulován tak, aby úroda při sklizni nepřekročila 9 t/ha. Keře jsou tak málo zatíženy, čímž je dosaženo velice kvalitních hroznů. Vinařství je pro toto rodinné vinařství nejen práce a živobytí, ale také poselství a spojení se životem na vinici i ve sklepě.