Cuvée, Hibruš, Zemské, 2014, Château Lednice, 0.75 l

Cuvée, Hibruš, Zemské, 2014, Château Lednice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10661
Oblast Morava
Výrobce Château Lednice
Odruda Cuvée
Kategorie Zemské
Kolekce Hibruš
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže L1434/4
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Lednice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Odrůdové složení: Rulandské šedé x Hibernal

Víno má sytě žlutou barvu s medovým odstínem. Ve vůni se objevují vůně akátového dřeva, voskové včelí plástve a květu rmenu. Chuť je plná, extraktivní, kořenitá a můžeme v ní nalézt zralé červené grepy, zralou broskev i přezrálou mandarinku.

Doporučujeme podávat k různým úpravám drůbeže nebo ke krémovým polévkám a sýrům s bílou plísní.

Alkohol: 11,0 % obj.
Zbytkový cukr: 19,3 g/l
Kyseliny: 7,5 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,0 % obj
Kyseliny7,5 g/l
Zbytkový cukr19,3 g/l
Château Lednice

Vinice vinařství Château Lednice se rozkládají v oblasti Lednicko-valtického areálu. Nejrozšířenější odrůda, kterou společnost zpracovává je Rulandské šedé. Toto víno, které je pěstováno ve vyhlášených tratích Jižní svahy a U Cihelny ve Valticích dosahuje opravdových kvalit. Další důležitou odrůdou je Tramín červený z trati Ve Starých v Lednici. Vinařství Château Lednice vyrábí také víno z hroznů univerzitních vinic Mendelovy univerzity, zahradnické fakulty. Víno se pěstuje a zpracovává dle zásad integrované produkce tzn. ekologicky s úctou k přírodě. Víno, které firma vyrábí je dodáváno v typických lahvích typu Schlegel, do kterých je víno stáčeno odedávna. Vinařství je také provozovatelem zajímavého sklepního podzemí - Valtického Podzemí, které vzniklo rekonstrukcí části historických sklepů a jejich propojení. Sklepení má délku přes 700 metrů a můžete zde ochutnat všechna vína z vinařství Château Lednice. Společnost vystavuje svá vína na vinařských soutěžích doma i v zahraničí a pravidelně získává řadu ocenění.